Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Romaniaban matek infon vegzek...

NagyTibirka kérdése:

Romaniaban matek infon vegzek és Magyarorszagra akarok menni egyetwmre. Arra a szakra amit kineztem magamnak kell egy kozepfoku erettsegi bizonyitvany angolbol az a baj hogy itt nincs csak szobeli de arra is kaphatok b2 minositest vagy akar c1?

Figyelt kérdés
Ezt beszamoljak magyarba vagy a szobeli nemszamit?
2016. máj. 8. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Kevered a szezont a fazonnal.

Az érettségi középszintű vagy emelt szintű lehet. A nyelvvizsga középfokú (B2) vagy felsőfokú (C1). Ez két különböző dolog, ne keverd össze!

Ha kell érettségizned angolból, akkor sajnos nincs más lehetőséged, mint Magyarországon letenni az angol érettségit. Ezt legközelebb ősszel tudod megtenni. Ha nyelvvizsga kell a szakra, akkor Romániában is tudsz nyelvvizsgázni.

2016. máj. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hali!


Magyarországon a kötelező érettségi tantárgyak: magyar irodalom + magyar nyelvtan, matematika, történelem, idegen nyelv (angol, német szokott lenni általában), és egy választott tantárgy (biológia,földrajz, informatika, stb). a választott tantárgyból egyet kiválasztasz és megcsinálod!


Szóval ezekből éretségizel mindegyikből írásbeli és szóbeli van (kivéve matek, ha jó lett az írásbeli)...


Sajnos a középfokú érettségire nem kapsz nyelvvizsga papírt, sőt jó esetbe emelt szinten is csak egy alap A1 vagy A2 nyelvvizsgát kaphatsz, de ez sem biztos...


Mivel nem tudom,hogy nálatok,hogy van de én azt ajánlom,hogy ha tudsz érettségizz le otthon még egy idegen nyelvből.

Am nálunk már csak februárig lehetett jelentkezni, most sajnos már lekéstél ...csak a pótfelvételi van, de azon a szakon akkor fizetős szakra mész!


Ajánlom ,hogy ha már magyar egyetemen akarsz tanulni menj a Romániai Sapientia egyetemre, mert a jelentkezésednél nem kell foglalkozni a papírügyekkel... Elég sok papírt kell elintézned, hogy áthonosítsák a te érettségi bizonyítványodat (diplomádat), és nem kevés pénzbe is kerül (kb minden papír elintézése olyan 100 ezer FT-be kerül).....


Én ha tehetném inkább járnék kint Romániába egyetemen mint magyarba,mert ott sokkal jobb!


Sajnos a magyart választottam, de már megbántam!


Am ,ha kell akkor néhány infót leírok neked ,mit hol kell intézned... Írj rám privátba!

2016. máj. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"sőt jó esetbe emelt szinten is csak egy alap A1 vagy A2 nyelvvizsgát kaphatsz, de ez sem biztos..."


A sikeres emelt szintű érettségiért B2, azaz középfokú nyelvvizsga jár, ami teljes értékű. Ezen kívül jókat írtál.

2016. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!