Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megkerhetem a csoporttarsam,...

Megkerhetem a csoporttarsam, hogy angolul beszelgessen velem penzert?

Figyelt kérdés

Masik nyelvbol jarunk egyutt nyelvtanfolyamra, de nekem az angolra is szuksegem lenne, amit ő mar anyanyelvi szinten elsajatitott. Szeretnem megkerni, hogy mondjuk kethetente 1x uljon le velem egy orat beszelgetni, es mivel nem akarom kihasznalni, termeszetesen fizetnek is neki. Nem nezne ram furcsan? Angolbol is szuksegem lenne felsofoku nyelvvizsgara.


Az orakon kivul nem szoktunk beszelgetni, de ot legalabb ismerem. Idegenhez nem sok kedvem lenne.


23N


2016. máj. 9. 17:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Simán megkérdezheted tőle, maximum azt mondja, hogy bocs nem.
2016. máj. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Megkérni megkérheted, de szerintem ez nem etikus lépés. Ha jóban lennétek, akkor oké, de így csak őt hozod kellemetlen helyzetbe, ugyanis az ő részéről csúnya lenne ismerőstől pénzt kérni ilyenért. Ezzel csak zsákutcába szorítod, ha mondjuk nem igazán lenne ideje sem kedve ehhez. Inkább keress egy profi nyelvtanárt, akivel tudsz beszélgetni, sőt még a hibáidat is kijavítja, tanácsokkal lát el. Ezért tanár a tanár. Megtanult tanítani. Egy átlagos angolul beszélőnek pedig nincs igazán tapasztalata abban, hogy hogyan fejleszthetné egy másik ember nyelvi készségeit.
2016. máj. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem gáz, én is segítettem több embernek is felkészülni nyelvvizsgákra, és soha nem fogadtam el semmit. Általában a végén férfi lévén rámtukmáltak egy-egy üveg töményet(miután meg lett a vizsga), oszt csókolom.
2016. máj. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Te ismered őt.
2016. máj. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem akarok profi nyelvtanart (meg a mostani profi mellett el lehet kepzelni, mennyit koltok :D), csak beszelgetni szeretnek megtanulni /tole/. A tobbit potolom mashonnan pl. a nyelvtant stb.
2016. máj. 9. 18:12
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Ha anyanyelvű, és csak beszélgetni akarsz, akkor hívd meg egy kávéra, egy gyrosra vagy bármire, és közben beszélgessetek. Így szerintem korrekt, és a kapcsolatotok rendben marad.
2016. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Oke, nem fogom megkerni. Nem anyanyelvu, csupan a ceg, ahol dolgozik, kulfoldi ugyfelekkel tartja a kapcsolatot, ezert napi 8 oraban szinte csak angolul beszel.
2016. máj. 9. 19:03
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Te írtad, hogy anyanyelvi szinten van, azt pedig csak anyanyelvűként lehet elérni.

De akkor ne kérd meg. Nem értem, hogy jutottál erre, hiszen nem sokan próbáltunk lebeszélni róla. Igaz, napi 8 óra munka mellett egyébként is aligha jutna ideje erre.

2016. máj. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azt majd az illető eldönti, hogy van-e ideje, nem kell, hogy helyette eldöntse egy válaszoló. Természetesen megkérdezheted, és természetesen ajánlj fel pénzt neki. Egyáltalán nincsen ingyenszolgáltatásra kényszerítve, a döntés kizárólag az övé.
2016. máj. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mert aztán azt mondtam, hogy majd én eldöntöm helyette. Csak feltételezéssel éltem.

A komplexusainknak ne itt adjunk teret.

2016. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!