Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociológián mennyi ideje van...

Szociológián mennyi ideje van az embernek a suli mellett? Van lehetőség arra, hogy dolgozz? Nehéz szak? (Pesti képzések bármelyike)

Figyelt kérdés
2016. máj. 10. 08:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz, cserébe nem is kapsz vele munkát. Az első évben (elte) be kellett járni hétfőn és kedden egész nap, szerdán fél napot, de ha nem jártam volna be egyáltalán, úgy is le tudtam volna vizsgázni, nem kötelező bejárni, csak a szemináriumokra. A legfontosabb ennél a szaknál, hogy nyalj az oktatóknak, nagyon sok ember jár erre a szakra és az oktatók nem figyelnek fel rád, csak ha ezerrel nyomod magad náluk, nekem ez a része nem ment. Minél hamarabb kell gyakorlati hely is és ne kérdezőbiztosi állás legyen, hanem be kell ülni irodába, kutatásokban részt venni, stb. Az egyetemen is ahogy van lehetőség kapcsolódj be valamilyen kutatásba, ott mondjuk a kérdezői munka is jó, csak lássák, hogy lelkes vagy. Nagyon kevés állás van és tényleg meg kell küzdeni érte, hogy legyen jó munkád. Mai fejjel a jogot csináltam volna meg, mert azzal 100-szor könnyebb elhelyezkedni. Összességében a szak nagyon könnyű, de kell mellette plusz dolgokat csinálnod, ha munkát is akarsz, több nyelvvizsga, angolból már elvárás a felsőfok és a rengeteg szakmai gyakorlat. Így már sok időt kell ráfordítani, ráadásul magadra vagy utalva, mert nem az a lényeg, hogy a krediteket teljesítsd, hanem az, hogy jó minőségű gyakorlati hely után rohangálj és nyelvet tanulj, amiben az egyetem semmit nem segít és sok pénzbe kerül.

Nagyon sok felesleges tárgy van, a módszertant, spss-t tanuld ezerrel, minden tárgyat vegyél fel belőle, mert ez a legpiacképesebb része a szociológiának. Nagyon klassz, hogy évekig szociológiatörténetet, stb. tanítanak, de egy munkaadót a legkevésbé sem érdekli, hogy mi a helyzet Weber-rel és Marx-szal, ehhez képest volt olyan év, amikor csak ilyen óráim voltak.

2016. máj. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nehéz, nagyon nehéz
2016. máj. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!