Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan érzitek az idei érettsé...

Hogyan érzitek az idei érettségiket? Emelkedhetnek a ponthatárok?

Figyelt kérdés
Kinek hogyan sikerültek az idei érettségik,szerintetek mennyire volt nehéz és van-e esély arra,hogy nőnek a ponthatárok? Ha igen,akkor mondjuk egy 370 pontos szak felugorhat 400-ra,vagy max pár pontos emelések lehetnek?
2016. máj. 12. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Idén elég könnyűek voltak az eddigi érettségik (talán az infó és az emelt biosz kivételével), szóval valószínüleg megugranak a ponthatárok.
2016. máj. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én megnéztem anno a jelentkezésnél a ponthatárok változását évről-évre (felvi.hun rá tudsz keresni az évenkénti ponthatárokra) és sosem volt olyan, hogy 30 ponttal nőtt volna a ponthatár 2008-at követően szóval ilyen szerintem nem lesz...

Én a pte-áok és a se-gytk ponthatárait néztem meg és táblázatot is csináltam, meg grafikont 2001-2015 közötti ponthatáraikról... 2008-ig elég furcsa, onnantól van az új érettségi s, szóval az inkább ránk vonatkozik... 2013-at eltekintve, ahol 22! illetve 32! ponttal csökkentek a ponthatáraik előző évhez képest, nem volt olyan év, ahol a különbség 10-nél több lett volna. (Olyan, hogy 10el ill 8al nőtt, az a 2013as ponthatárzuhanást követően volt.) Amúgy pedig eléggé kiszámíthatatlan, de gondolom füg attól is, hogy hova jelentkezel... Azoknak az intézményeknek, akiknek kevés a diákjuk, érdemes lejjebb vinni, vagy kevésbé emelni(1-2 ponttal), mert az, hogy hány főt vesznek fel, a juttatásaik mértékét is befolyásolja... Kevesebb kar, kevesebb ember, kevesebb zsé. Fordítva meg ugye az ellentéte... SZERINTEM!!! De ne kövezzen meg senki, nem 100%.Szóval nem lesz 30 pontos emelés szerintem.

Nekem a matekom 4es lett, a magyaron eddig pár pontot vesztettem, a törim minimum 30, de annál több is lehet, olyan 40 körülit várok(pontra gondolok). A tanáraim eddig ezeket mondták... A németem emelt, a bioszom emelt, így ezeket nem tudom. Németben a hallgatás nagyon gyors volt, az nehéz volt. Biosz az nekem tetszett, holnap emelt kémia előtt meg vetem majd a kereszteket, mert nagyon félek :DDDDDDDD

2016. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fog nagyobb változás bekövetkezni mint eddig.
2016. máj. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem tragikusan könnyűek lettek az ez évi érettségik, biosz emelt nehéz volt? el se tudom képzelni, hogy valaki 80 alatt írt. Most írtam kémiát, az előzőkhöz képest az is könnyű volt. (Elméletileg a kémia és magyar emelt a 2 legnehezebb). A matekom 5ös lett, bár sztem az lett a legrosszabb az összes közül (emeltekkel együtt).
2016. máj. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát lehet én teljesítettem alul,de nekem kb 55%az emelt bioszom...
2016. máj. 14. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!