Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 felsőfokú OKJ-s képzés...

2 felsőfokú OKJ-s képzés után, egy orvosi egyetememre felvesznek-e állami ösztöndíjjal?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez az egész..? Van két felsőfokú OKJ-s iskolám, az egészségügyi vonalon.. így már az orvosi egyetemet nem támogatná az állam? Csak önköltségesen vennének fel?

2016. máj. 12. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
de támogatja, de csak annyi félév erejéig, amennyid megmaradt..tehát a két felsőfokú az elvett tőled nyolc félévet. A maradékot járhatod államin, de amint elfogy, fizetned kell,tehát, ha minden terv szerint halad, kb cirka 4 millió kifizetésével számolhatsz, ha nem csúszol.
2016. máj. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A felsőfokú szakképzés (FSZ) és az OKJ-s képzés két különböző dolog.

Ha OKJ-s végzettséged van (ebben is vannak szintek, lehet felsőfokú), akkor használhatod az állami féléveidet az orvosi egyetemen, kaphatsz ösztöndíjat, nem kell önköltségesre jelentkezned.

2016. máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor az nem vette el a féléveimet az orvosiról? Emelt szintű szakképesítés kaptam mind a két szakomnál.. Igazából kicsit bonyolult ez nekem, sose voltam ilyen témában jártas.. na meg minden évbe változik minden.
2016. máj. 12. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a lényeg..egyetem vagy főiskola neve alatt futott a képzés?
2016. máj. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szakképző Iskola ..:)
2016. máj. 12. 20:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs összefüggés a kettő között -

Ha megvan a szükséges pontod orvosira, akkor csinálhatod államin

2016. máj. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
akkor megvannak a féléveid, csak akkor ment volna le, ha egyetem vagy főiskola által indított felsőfokú szakképzést végeztél el, tehát a bizonyítványodban az van hogy xy egyetem vagy főiskola.
2016. máj. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!:) Nagyon kedvesek vagytok! :)
2016. máj. 13. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!