Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 év alatt, felkészülés egyedül?

2 év alatt, felkészülés egyedül?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy hozta a sors hogy esti tagozaton folytatom 16 évesen a gimnáziumi éveim.Ami nem feltétlen baj,hiszen kutató és introvertált típus vagyok tanulás terén.Szeretek egyedül tanulni,kielemezni dolgokat és rájönni az összefüggésekre.

A nagy célom a pszichológia szak hogy kiéljem kutatási vágyam.Emelt bioszt és emelt magyart tervezek írni a siker érdekében amire egyedül szándékozom felkészülni.Már megvannak a témakörök,el is kezdtem kidolgozni illetve megnéztem az elmúlt évek feladatsorait..nem tartom olyan nehéznek ha kellőképp felkészülök.

A B terv pedig a jogász szak,így 3 emeltet kockáztatok meg.Tehát a törit is emelten akarom.A matekra is rágyúrok,mert az nem az erősségem de fontos a jó eredmény.

Angolból középszintűt teszek,de emellé szükséges a nyelvvizsga is..az is plusz pont,vagy hogyan működik ez?


Az estin a tanárok támogatnak de önállóan kell hogy felkészüljek.

3 emelt érettségire 2 év alatt lehetséges a felkészülés vagy túl naiv vagyok?


16/L



2016. máj. 14. 10:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom hogy tul naiv vagy, mert nem akarom letorni a lelkesedesedet, de legyel kicsit koncentraltabb, mert ennyi emeltet egyedul (de meg tanarral se nagyon) fogsz megcsinalni jo eredmenyre. Marmint biztos atmennel, de a vegere lehet jobban megerne 2 emelte amire tenyleg rakeszulsz.

Az en tippem egy tori emelt lenne mindenkepp. Az jo mind a jogasz, mind a pszichologia szakhoz. A masik emelt pedig egy angol emelt. Ha megy (marpedig te celtudatosnak tunsz), akkor abbol nagyon konnyu jo eredmenyt elerni es 60% folott egyben meg van a nyelvvizsgad is. Ez egy bombabiztos kombo plane ha teszel 11-ben egy kozepszintu angol erettsegit (mert azt nagyon konnyu 90 fole megirni). En igy csinaltam es vegeredmenyben 426 pontom lett, amit nalad is mindket szaknal ennyivel szamolnanak szoval biztos bejutnal.

2016. máj. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Abszolút lehetséges:)

Ezek egyike sem nagyon-nagyon nehéz, emelt szinten sem, további előny, hogy szinte csak elméleti tudást kérnek számon (pl. nem kell számolásokat végezni - esetleg bioszból valami nagyon egszerűt, de az nem számottevő)

2 év pedig még nagyon sok.

2 emeltre 1 év is elég szokott lenni, 3-ra biztosan elég lesz 2 év, csak legyél kitartó!

2016. máj. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A felvi pontszámítóval számítva..ha 80-90 % között teljesítenék majdnem minden tantárgyból,meglenne a 460 pontom amivel nagyobb lenne az esélyem.

Angolból középfokú érettségit teszek mellette pedig a nyelvizsga is hasznos lehet.

Kitartó leszek,heti 2-szer van tanítás de mindennap szoktam tanulni egy kicsit.

Remélem sikerülni fog.


Köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 14. 10:24
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsgát már nem fogják értékelni, mert két emeltre már meg fogod kapni a max. 100 plusz pontot.
2016. máj. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A nyelvvizsga más célra is jó lesz,tehát nem feltétlen emiatt gondoltam rá.A középfokú angol pedig csak az érettségi átlagomban játszik majd szerepet.
2016. máj. 14. 11:00
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
De ezert nem ertem hogy akkor miert nem irsz emelt angolt? Lenne egy jo emelt angol %-od, vele nyelvvizsgad pluszba egy masik jo eredmenyu emelt es maris meg vagy kevesebbol ugyanott.
2016. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mert angolra felkészülni nehezebb egyedül,estin pedig nem olyan nagyvonalú a tanítás.

De ezt a részét majd még átgondolom.Csak a töri,magyar,biosz..ezeket szeretem és érdekelnek is.

2016. máj. 14. 11:28
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges a három emelt, elmondom miért. Pszichológia szakra ugyanúgy beszámítható a töri emelt is, tehát az lehet az egyik emelted, mert jó a pszichóra és jó a jogra is. A másik pedig legyen a biosz vagy a magyar közül az, amelyikből jobb vagy, amelyiket magasabb pontszámmal meg tudod csinálni.

A szóbeli témakörök minden évben változnak, tehát azokat most felesleges kidolgoznod.


Nekem nagyon úgy tűnik, hogy igazán még semminek sem néztél utána, és az, ahogyan ezt most eltervezted, tele van felesleges terheléssel. Sokkal hasznosabb lenne, ha praktikusan átgondolnád a dolgokat és a feladatokat próbálnád minimalizálni. Olvasd át a felvi.hu honlapon a felvételizés menetét, a pontszámítás szabályait (pl. ha duplázol, akkor egyáltalán nem számít a matek jegyed; vagy ha a két emeltért megkapod a 100 maximális többletpontot, akkor nyelvvizsgáért már nem jár stb.), és ezen információk alapján próbáld meg a legkedvezőbb és legteljesíthetőbb megoldást választani.

2016. máj. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Valóban,a tervezés elején állok.Nem a szóbelit kezdtem el kidolgozni,hanem azt ami követelménynek meg van adva magyarból.


Utána néztem a felvételi menetének,de szerintem a duplázás kockázatosabb.Ha a másik módszert választom akkor alapvetően is több pontot tudnék összekaparni.

Ami most túl agyalást okoz nekem,az a tantárgyak iránt érzett érdeklődés illetve hogy több irányba is esélyem legyen.

Természettudományos tantárgyból mára már kötelező érettségizni,ami mindenképp a biosz lesz nálam.


Illetve mindkét szakra legalább 430-450 körüli a ponthatár,tehát taktikázni kell.

2016. máj. 14. 12:01
 10/17 A kérdező kommentje:
Na jó,a duplázással kapcsolatos dolgokat jobb ha visszavonom..ez is lehet ám kedvező,csak akkor valóban 90%-on felüli eredményeket kell produkálnom.
2016. máj. 14. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!