Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen fakultációt válasszak, ha?

Milyen fakultációt válasszak, ha?

Figyelt kérdés
Most tizedikes vagyok,és jövőre kezdődnek ugye a fakultációk. Biológiából szeretnék menni mert az érdekel. De szinte a legtöbben kettőt vesznek fel. A szüleim szerint én nem bírnám a kettő fakt mellett. Szerintetek? A történelem is érdekel,meg pszihológiából is lehet menni és az is érdekel egy kicsit.

2016. máj. 16. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb középiskolában kötelező a két fakultáció, csak különleges indokkal engedik, hogy kevesebbet (pl. előrehozott érettségi) vagy többet válassz.

És érettségi után hova tovább? Vannak már elképzeléseid? Érdemes azt is átgondolni, hisz az alapján célszerű választani.

2016. máj. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk meg mindenki egyet vett fel, mert nem fért bele több az órarendünkbe (ketten akartak kettőt felvenni, de szóltak nekik, hogy nemkéne). Én informatikát vettem fel, mert szerettem volna előrehozottan lerakni egy tárgyat, hogy a rendes érettségire ne kelljen annyit tanulni.

Olyat vegyél fel, ami tényleg érdekel és szívesen tanulnád erősebben. Én mindenképp valami 5. tárgyat vennék fel (nem matek, irodalom, töri). Nyelvből emelteztem, de nem kellett faktot felvennem, mert alapból emelt óraszámban tanultam.

A biológia jó, én a helyedben azt választanám. De tényleg csak akkor, ha "élvezed" a tanulását.

2016. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 s55 ***** válasza:
Szerintem vegyél fel azt és amennyit szeretnél, én például 3at vettem fel, és érettségizek is mindből de sokan akik felvették nem, szóval azt még később eldöntheted, sőt le is adhatod, ha nem tetszik valami vagy túlságosan leterhelőnek érzed (nálunk legalábbis így volt)
2016. máj. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 4-ett vettem fel, töri, matek, biosz, meg mivel leérettségiztem angolból, helyette a németet. Volt, aki 1-et vett fel csak, mert annyi kellett neki. (Én a törit mondjuk csak azért vettem fel, mert alap törin nem volt jó a tanár anno). A matek pl nem olyan tanulós, azt vagy érted, vagy nem, de ha tanulós tárgyat akarsz felvenni, akkor 2 valóban sok lehet (pl a bemagolós töri, meg azért bioszhoz is kell fenék, hogy leülj és megtanuld).
2016. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!