Ha francia-olasz-magyar tolmács/fordító szakra szeretnék jelentkezni az egyetemen, akkor középiskolában milyen fakultációt válasszak? Sürgős!

Figyelt kérdés

Két fakultatív tantárgyat kell kiválasztani, ami azt jelenti, hogy azokat emelt óraszámban fogom tanulni az elkövetkezendő két évben. (most 10.-es vagyok)

Az érdekelt nyelvek közül, a gimnáziumomban csak a francia nyelvet lehet felvenni fakultációnak, a többit nem. Mit válasszak mellé? (Az olaszt magántanárnál tanulom, és nem kevés időt vesz igénybe annak a tanulása az alapvető tananyag mellett..)



2015. máj. 17. 20:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a magyart semmiképpen sem szeretném felvenni.
2015. máj. 17. 20:38
 2/8 anonim ***** válasza:
El kellene dönteni, milyen területen dolgoznál fordítóként / tolmácsként.
2015. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg fordító- és tolmács mesterszakra bármelyik alapképzésről mehetsz, a feltétele a nyelvvizsgák megléte. Ezért azt mondom, nézd meg, hogy melyik alapszakok érdekelnek Téged, és az alapján válassz, hogy oda mik a felvételi követelmények.
2015. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnéztem a szakokat, és ha Magyarországon fogok egyetemre menni, akkor az ELTE francia romanisztika szakára mennék, és onnan tovább, de én nagyon szeretnék külföldi egyetemre menni. (Franciaország)

Azt esetleg nem tudjátok, hogy külföldi diákok a kinti egyetemeken kaphatnak támogatást? Mármint hogy mint itthon is van önköltséges, és támogatott év, ez ugyanúgy működik kint úgymond "bevándorlókkal" is?

Bár ezt talán egy külön kérdésben is felteszem..

2015. máj. 19. 16:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Franciaországban tanulnál franciatolmácsnak? Azt mégis hogy gondolod? Két nyelven van itthon az egyetemi szintű tolmácsképzés, amely mellett magyarra is fordítasz. Franciaországban miről mire fordítanál? A magyarra nincs túl nagy kereslet, és az egyetemen is aligha tanulod.
2015. máj. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nevetni fogsz, Lyonban van ilyen szak. Magyar-francia, lengyel-francia stb.

És egy csomó más dolgot is megtanulsz, pl. jogot, informatikát, történelmet, összehasonlító irodalmat etc.

2015. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tévedsz, nem nevettem. Azt meg nem zártam ki, hogy lehet tanulni egyetemen, de attól még kérdéses, mennyire életképes karrierterv ez.
2015. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

A magyar szakot azért írtam oda, mert fenn áll a lehetőség, hogy az ELTE-re megyek, ha a másik nem jön össze. Amúgy meg harmadiknak kint az angolt választanám, vagy akár a spanyolt. Bár ez utóbbiból nagyon csekély a tudásom, de még két évem van felhozni.

2015. máj. 19. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!