Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért jelentkeznek olyan...

Miért jelentkeznek olyan sokan pszichológia szakra?

Figyelt kérdés
2016. máj. 16. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mások miért. Nekem ez az álmom, komoly és hosszútávú terveim vannak vele. De én is sajnálom, hogy ekkora a tömeg a felvételin és a csillagokat súrolja a ponthatár. :-/
2016. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mások is ezért vagy valami hasonlóért. Meg kell küzdeni a bejutásért, aki jelentkezik, annak nem hullik az ölébe 2 hibátlan emelt érettségi, tehát szerintem eléggé be akar kerülni, nem csak bulizni pár évet.

Általánosságban érdekelne, hogy miért nem megy mindenki mérnöknek vagy informatikusnak, hisz ott jó a fizetés, biztos a munka.

2016. máj. 17. 18:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert emberközelibb, kicsit mindenki választ akar kapni az élet nagy kérdéseire, még ha nem is annyira tudatosan. Plusz az oktatás "magyar nyelven" folyik, egy mérnöki szakot nem valószínű hogy ugyanúgy fel tud fogni mindenki mint egy pszichológiát. Ilyen szempontból könnyebb, de nem túl könnyű. Arról nem is beszélve hogy sokat segíteni szeretnének másokon, ezért fodulhatnak talán többen a segítő szakmák felé.
2016. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
érdekes, hogy a filozófia meg pont lenézett 'mekis' szak, pedig hasonló
2016. máj. 19. 09:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy darabig hasonlónak tűnhet, amíg nem kezd el az ember a tanulmányaiban már a valódi segítés felé fókuszálni, módszereket tanulni. Onnantól teljesen más irányt vesz.
2016. máj. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kérdésre nem igazán tudok válaszolni, de egy ideig én is azt hittem, hogy a filozófia és a pszichológia valami hasonló és mivel az életben nem szedek össze annyi pontot, hogy ne kelljen egy rakat pénzt fizetnem az egyetemért, az előbbit választottam, arra elég volt, amim volt. Rá kellett jöjjek, ég és föld, legalábbis számomra. Még mindig a pszichológia az álmom, de hogy miért? Tudja a fene. Talán a filozófiából hiányzik a húsvérség és a valódi lélek.
2016. máj. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azokon túl, amit fentebb írtak (elhivatottság, érdeklődés az ember pszichés működése iránt stb.) elég sokan el vannak tévedve azzal kapcsolatban, hogy mit fognak ott tanulni és milyen munkát fognak tudni végezni egy 'mezei' pszichológus diplomával. Amúgy nyilván azért nem mennek mérnöknek meg informatikusnak, mert aki nem műszaki beállítottságú, az ott el fog vérezni és nem fog tudni lediplomázni, hiába ők keresnek legjobban pályakezdőként. Nekem mondjuk pont van olyan ismerősöm, aki munkanélküli pszichológusból lett sikeres építészmérnök, de ő nyilván a kivétel és bizonyára volt affinitása a matekhoz/fizikához, mert anélkül neki sem ment volna. Egyébként pedig elég sokoldalúan fel lehet használni a pszichológus diplomát, közszférában betölthetsz pszichológus munkakört, illetve olyanokat is, ahol csak a diploma megléte szükséges, nincs megkötve, hogy milyen legyen, versenyszférában pedig nyelvtudással HR területen dolgozhatsz. Alapvetően azt is gondolom, hogy meglehetősen interdiszciplináris alapokon nyugszik a képzés, mert a statisztikától elkezdve az anatómián át az etológiáig sok minden előkerül, ami szintén vonzó lehet, mert egy matekos ugyanúgy megtalálhatja a számítását, mint az, akit mondjuk az emberi agy felépítése érdekel.
2016. máj. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!