Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az ún. ALACSONY ÖNÉRTÉKELÉST...

Az ún. ALACSONY ÖNÉRTÉKELÉST miért úgy kezelik sokan, mintha az illető szándékos "bűne" lenne?

Figyelt kérdés

Példák, fórumbejegyzésekből:

"...hát neked nagy baj lehet az önértékeléseddel, ha..."

"...csak az alacsony önértékelésűek tesznek olyat, hogy..."

És folytathatnám. A lényeg, hogy sokszor olyan kontextusban olvasok az alacsony önértékelésről, mint egy megvetendő, megalázandó, lenézendő, szánalmas állapotról, szinte úgy kezelik az ilyen embereket, mint az alkoholistákat vagy a drogosokat, vagy a játékgépfüggőket.

Az alacsony önértékelés netán VÁLASZTOTT TULAJDONSÁG lenne annak viselője által? Aligha. Akkor miért nem úgy kezelik, hogy nem tehet róla az illető és megértésre, segítségre szorul, nem pedig annak a picike önértékelésnek, amije még van, annak is a letiprására.



2012. márc. 27. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"...hát neked nagy baj lehet az önértékeléseddel, ha..."

"...csak az alacsony önértékelésűek tesznek olyat, hogy..."


Én ebben nem érzek semmi szándékosságot, csak figyelemfelhívást a problémára, amit esetleg a illető személy nem vett észre. Szerintem megértéssel nem sokra megy, eddig sem segített rajta. Az igazsággal, még ha fáj is, többre megy. Ha nyalod a s*ggét, úgysem hisz neked - pont az önbizalomhiánya miatt - viszont bántani fogja, hogy annyiba se nézed, hogy őszinte legyél vele, magyarul, hazudsz neki.

Ha őszinte vagy, akkor viszont tud változtatni.


Ha neked ezekből a bejegyzésekből, amit idéztél (a többit ugye nem olvastam, bár én is találkoztam ilyennel, de biztos, nem ugyanazokat olvastuk), azt vonod le, hogy egy szinten vannak az alkoholistákkal, nálad se biztos, hogy minden rendben van. Nincs véletlenül üldözési mániád? Az önbizalomhiányosoknak szokott lenni... :)


A lényeg, hogy kezeld emberként, azzal segítesz. Ha finomkodsz vele, azzal nem.

2012. márc. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy miről van szó, amibe belehet, abba bele is kötnek az emberek... kivételek persze vannak. Sajnos ezzel együtt kell élni.
2012. márc. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan azért kezelik úgy ezt a problémát, ahogy leírtad, mert manapság sokan csak "tettetik", hogy alacsony az önértékelésük, hogy hallgathassák, ahogy mindenki bizonygatja nekik hogy szépek és jók.

Akinek pedig tényleg problémája van, már nem veszik komolyan.

2012. márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek: köszönöm aggodalmaidat, nekem semmi bajom, teljesen átlagos ember vagyok pontosan annyi önbizalommal, mint a leges legnagyobb átlagnak.


Többieknek köszönöm a válaszukat.

2012. márc. 27. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Az önértékelés az lehet alacsony illetve magas is? Van akinek magas? Az alacsony embereknek eleve alacsony és a magasaknak magas?

Szerintem ez egész másképp van. Az önbizalomért sokat lehet tenni. Pl. beszélgetünk magunkal, elhívjunk magunkat szórakozni esetleg kávéra. Ezek után aztán remélhetően egyre jobb viszonyba kerülünk magunkal. Sok a magunk szó tudom, ezért sorry, de így próbáltam szemléltetni az önismeret felé vezető, rögös, hepehupás utat. Tehát egy idő után jó esetben így jó kis önismeretre teszünk szert.

Sok sikert kívánok ehhez bárkinek.

2012. márc. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!