Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Leírnátok nekem az emelt...

Leírnátok nekem az emelt kémia szóbeli menetét? Bemegyek, kihúzom, mind a három tételt A, B, C? A kísérletet előttük kell megcsinálni? Köpeny, gumikesztyű kell?

Figyelt kérdés

2016. máj. 19. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Még én sem voltam, nekem is csak "mesélték".

Bemegyünk, húzunk, mindhárom tétel egy lapon van. Felkészülési idő lesz elég (kb. 45 perc, mert 3 felelő is lesz előttünk - nekem ez elég soknak tűnik, mert általában 2 felelő szokott lenni az ember előtt, de ugye ha a kísérletre is adnak kb. 10 percet...).

A köpeny és a kesztyű dolgában eddig mindenki azt mondta nekem (tanárok és diákok egyaránt), hogy ha nem használjuk, levonnak pontot, ezért mondjuk kár kockáztatni.

A kísérlet elvégzésével kapcsolatban többféle tapasztalatot is hallottam, volt, aki azt mondta, előttük kell megcsinálni, volt, aki azt, hogy felkészülés alatt kell megcsinálni, és amikor szólítanak, akkor a tálcát a "végeredménnyel" kell odavinni nekik - meg olyat is hallottam, hogy csak a tapasztalatot kell elmondani, a tálcát is csak akkor kell odavinni, ha kérik). Gondolom, erről majd helyben tájékoztatnak, hogy épp azok a tanárok mit várnak el.

Mondjuk én 2-án reggel az elsők közt megyek:S, nem lesz alkalmam senkitől kérdezni:(

2016. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én voltam tavaly, a kísérletről nem tudok nyilatkozni, nem elvégzendőt húztam, bár engem is érdekelne. Egyébként bemész, mondják, hogy innen tessék húzni, borítékból kiveszed, rajta van egy szám, azt mondod, hogy ők is tudják, adnak papírt, tollad van, leülsz, kidolgozod, amikor kérdezik, hogy megvagy-e, elmondod. Kísérletnél adnak mindent egyébként, de használjátok is, tényleg pontlevonás, de hogy előttük kell-e megcsinálni... amikor bent voltam, egy csaj az asztalánál csinálta, de ez még semmit se jelent, ő is tudhatta rosszul. :D
2016. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek! :) Engem is 2-ára hívtak be
2016. máj. 19. 17:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az elottem levok leirtak:

Kihuzod a tetelt amin mindharom feladat rajta van. Kapsz kopenyt es gumikesztyut.

Elkezdesz keszulni a feleltre.

En (a velem egy teremben levokkkel egyutt) elvegzendot huztam. Csak a helyemen kellett megcsinalni, elmagyarazni hogy hogyan csinaltam es hogy mi miert tortent. A talcat nem kellett odavigyem, ok jottek az asztalomhoz. Utana kimentem a tablahoz, adtak filcet es magyaraztam az A tetelemet, ha kellett rajzoltam. Az utolso ot percben ratertunk a C tetelre. Az szivas volt, a gazok szaritasi modjait huztam, errol nem tanultunk, a kovetelmenyrendszerben sincs benne. Bar jozan kemias paraszti esszel meg lehetett oldani, leirom hatha ezt huzod: bazisos gazokat bazisos anyaggal, savas gazokat savas anyaggal szaritunk. A szarito anyagnak higroszkoposnak kell lennie (megkoti a levego nedvessegtartalmat). Ha savas gazt bazisos anyaggal szaritunk, akkor kozombositesi reakcio zajlik le, elreagal a szaritando gazunk. Ugyanez forditva. Pl. Kenhidrogengazt szarithatunk NaOH-dal, es ammoniagazt szarithatunk kensavval (+reakcioegyenletek!!).

2016. máj. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elnezest a peldak arra kellett vonatkozzanak hogy mit nem szarithatunk mivel. Jol is irtam csak mind a ketszer lemaradt a *nem szo a szarithatunk elol az utolso mondatban.
2016. máj. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) Megkérdezhetném, hogy te milyen könyvekből készültél a szóbelire mert én a mozik 10 és a mozaik 11-12 könyveket kevésnek tartom.
2016. máj. 19. 23:57
 7/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: én is a Mozaikból készülök + Villányi érettségire felkészítő könyvéből (mondjuk szerintem a Mozaik érettségi felkészítője elég részletes) + a kísérleteket több forrásból szedtem össze + többször meg is csináltam őket.
2016. máj. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Én is a mozaik 10, 11-12-ből készültem, szerintem minden benne van, ami fontos. Meg persze az ötösöm lesz kémiából c. könyvből oldottam meg a számítási feladatokat.

A kísérleteket a tanárommal vettük át, de itt is egy nagyon jó és részletes leírás:

[link]

2016. máj. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as, az általad belinkelt anyag alapvetően jó és hasznos, de egyrészt néhol van egyszerűbb megoldási lehetőség is, másrészt, ami fontosabb, néhol vannak benne hibák!
2016. máj. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálam úgy volt 2014-ben, hogy kihúztam a tételt, haladtam sorban, tehát A, B, C, aztán amikor a kísérlethez értem, akkor odamentem az oldalra húzott padhoz, kikerestem az én anyagaimat, eszközeimet (elő voltak készítve), aztán megcsináltam a kísérletet. Közben ők nem is figyeltek, mert egy másik vizsgázó feleletét hallgatták. Amikor rám került a sor, csak a tapasztalatokat kellett elmondanom. Köpenyt, kesztyűt nem használtam, de nem vontak le pontot. Igazából én nem is láttam kikészítve köpenyt meg kesztyűt. :D 50 pontos lett a szóbelim.
2016. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!