Van olyan egyetem, ahol biológia és irodalom emelt szintű érettségi kell?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy van-e olyan egyetem, ahol Biológiát és Irodalmat kérnek emelt szinten. Nem tudom, hogy mi akarok lenni, viszont ezt a két tantárgyat szeretem, és mennek is. Kíváncsi lennék, hogy milyen szakmákhoz kellenek, illetve milyen egyetemen.

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. máj. 19. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szakfüggő milyen emelt kell és nem egyetemfüggő. Olyan szak nincs amihez ezeket kérnék, mert 2 más terület. Emelt biológia csak orvosira kell, emelt magyar pedig csak a magyar szakhoz kell. Emelt bioszt olyanok tesznek akik orvosnak készülnek vagy természettudományos szakra jelentkeznek (pl. biológia, környezettan), míg az emelt magyar inkább bölcsész szakokhoz jó (magyar mellett pl. társadalmi tanulmányok, kommunikáció-média, nemzetközi tanulmányok). Olyan szak amihez magyar (főleg irodalom) meg biosz kell nincs. Talán ami kicsit átfedéses a pszichológia, mert mégis az embert vizsgálja (biosz), de nem annyira természettudományos szak, közelebb áll a bölcsészethez.

Azt kéne eldöntened melyik érdekel jobban a természettudományos pálya vagy a bölcsész/humán pálya, ez alapján tudsz szakot választani és felvin meg lehet nézni melyik szak melyik egyetemen indul. ( [link]

2016. máj. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2016. máj. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Harmadszorra talán :D [link]


Itt meg tudod nézni területenként a szakokat, leírást róluk és írja is hogy melyik intézmények indítják ezeket.Amúgy nem muszáj emeltet tenned egyikből se ha nem orvosira vagy magyarra akarsz menni, a legtöbb szakra elég a közép is. Max. plusz pontért szoktak emeltezni, de mivel 2 más terület elég az egyikből emeltezned, mert megvan melyik szaknál melyik tárgyak érettségiei számítanak, ahol a bioszt nézik ott többnyire a magyart nem számolják, ahol meg benne van a magyar ott meg a bioszt nem szokták felsorolni felvételi érettségis tárgyként. Felvin ezt is meg lehet nézni ha rámész pl. h magyar szak - ELTE és írja melyik tárgyak érettségiei számíthatnak bele.

2016. máj. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kegészítve az előttem hozzászólót, társadalomtudományi szakokra: szociológia, szociális munka stb., de ha elegendő a potnod, akkor akár pszichológiára is mehetsz. Od aa biosz és a magyar is jó, és legalább egy emelt kell. Sok szakhoz elfogadják a magyart. Nem csak orvsihoz jó a biosz, mert oda mondjuk kötelező kémia vagy fizika emelt. Természettudományi szakokhoz, pedagógusképzéshez is nagyon jól jön.
2016. máj. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia :) Pl.: a gyógytornász szakhoz jó a magyar és a biológia is, tudom mert egyik barátnőm ezzel a két tárggyal ment fel is vették Miskolcra. Mondjuk ő egyikből se csinált emeltet.
2016. máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!