Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti hogyan próbálnátok meg az...

Ti hogyan próbálnátok meg az orvosit?

Figyelt kérdés

Ugye kell egy emelt biosz és kémia, viszont egyik sem kötelező érettségi tantárgy. Akkor az egyiket másik időszakban és csak a másik elvégzése után jelentkezzek?

Illetve gyenge matek és fizika tudással mire mennék? Sosem volt jó matek és fizikatanárom, szóval emiatt bajban vagyok:


2016. máj. 24. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Először megpróbálnám az érettségivel együtt.

Ha nem vennének fel, és mindkettőből javítanom kellene, akkor az egyiket megcsinálnám ősszel, a másikat tavasszal.

Én a számomra nehezebbet csinálnám meg ősszel, igaz, hogy akkor kevesebb a felkészülési idő, de ha nem sikerül elég jól, még mindig meg lehet próbálni tavasszal is.

Persze úgy is lehet gondolkozni, hogy a jobb, ha a könnyebben túl van az ember, és több idő marad a nehezebbre, de akkor viszont csak egy esély van.

Meg az is lehet, hogy elég egyből javítót írni, akkor azt megpróbálnám ősszel, hogy ha még mindig nem elég jó, legyen esélyem javítani tavasszal is.

2016. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minek kellene feleslegesen húzni? A többi érettségi tárggyal együtt érdemes megcsinálni, mert akkor nem csúszol miatta egy évet. Ha nem sikerül, akkor már el lehet osztani két részre.
2016. máj. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben akkor már jövőre nekiállok 11.-ben) csak az érettséginek. Viszont érdemes fizika és matek tudás hiányával megpróbálkozni?
2016. máj. 24. 16:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem sincs se fizika se normalis matek tudásom. Mégis van egy 72%-os emelt biológiám és egy 75%-os kémia emeltem.
2016. máj. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező a gyenge fizika / matek miatt nem a felvételi, hanem az egyetemi alapozó tárgyak kapcsán aggódik. (De nem ismerem az orvosi képzési struktúráját, így ebben nem tudok segíteni. Legfeljebb annyit, hogy vár lehet felvételizni fizikából is kémi helyett, nem szokták ajánlani, mert azt szokták mondani, a kémiával ellentétben az ember nemigen tudja az ember hasznosítani a tanultakat - szóval gondolom, nem lehet nagyon vészes.)
2016. máj. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!