Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti meg próbálnátok az orvosit...

Ti meg próbálnátok az orvosit harmadjára is, ha ez minden álmotok?

Figyelt kérdés
És úgy, hogy tudjátok most bekerültök, hisz csak pár ponttal csúsztatok le az előző felvételiről...
2011. dec. 25. 09:26
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Ha ez lenne az álmom, és kész lennék érte még az eddig "elvesztett" időn túl plusz éveket rááldozni, és fizetni is tudnám, akkor igen.

Ha nagyon nagy álmod ez, akkor nyilván próbáld meg.

2011. dec. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én másodszorra fogom megpróbálni, ha akarod beszélhetünk priviben.
2011. dec. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
sztem igen
2011. dec. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Bár baromira félnék tőle.
2011. dec. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha valaki másodjára is képtelen bekerülni, szerintem felesleges tovább próbálkozni. Egyrészt nincs garancia, hogy harmadjára bejut, másrészt, aki egy érettségit nem tud megfelelőre megírni, az a vizsgákkal is bajba lesz. Persze, az is el végezheti az egyetemet, aki 20adjára nyert csak felvételt, és az is kihullhat, akit elsőre vettek fel, de általánosságban igaz, hogy akit nem elsőre vettek fel, vagy épp hogy felvettek (és nem azért mert nem tanultak eleget, meg lusták voltak, hanem ez a max, amit képesek kihozni magukból), sokkal nehezebben végzik el ezt az egyetemet. Ez az igazság.
2011. dec. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Én abszolút nem értek egyet az előttem lévővel. Ha andragógia, ilyen olyan menedzsment és társai szakokról van szó, azt mondom felesleges megpróbálni... De az orvosi nem ilyen! Nem attól lesz valaki jó orvos, hogy elsőre felvették, elsőre meglett mindene... Sőt... Van olyan kórházigazgató, akit harmadszorra vettek fel. Na és ? Szerinted a betegek ez alapján választanak orvost ? Elég szomorú lenne.

És nincs összefüggésben a kettő, az orvosin sokminden szerencse kérdése, tehát nem jelenti azt, hogy ha felvesznek, bukdácsolni fogsz! Ismerek olyanokat, akiket elsőre felvettek, és már első félévben elhasaltak. Lehet, hogy ez még jót is tesz, és annál inkább küzdeni fogsz!

A biológia meg kémia érettségi (főleg a biosz emelt) nem olyan, mint a többi, pl. nyelvek, töri, stb. hogy ha jól felkészülsz, nagy eséllyel 90 % felettit írsz, tehát nem kéne leszólni másokat, kedves előző!

A kérdezőnek sok sikert, és mégtöbb kitartást kívánok! Az orvosi egyetem egyik legfontosabb kritériuma úgyis az, hogyha elhasalsz, fel tudj állni!!!

2011. dec. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem szóltam le, csak leírtam a véleményemet, mert az volt a kérdés:) És én is ugyanazt írtam, mint te, hogy NEM törtvényszerű, hogy akit elsőre vesznek fel elvégzi gond nélkül, és akit meg többedjére, az kihullik. Nem olvastál elég figyelmesen:) Saját, és ismerősök között látott tapasztalatok alapján írtam, amit írtam. Pár pont differencia, 1-1 vizsga lehet szerencsekérdése, de ha valakinek csupa jó jegye van orvosin, az közel sem szerencse, és 99%, hogy jó 90% feletti érettségikkel, jóval a ponthatáron felül került be. És azért szóltam hozzá a témához, mert én is orvosis vagyok, van némi rálátásom arra, hogy nálunk kit hány ponttal vettek fel, hányadszorra, és ki hogyan boldogul. Nem kell rögtön leugatni, csak mert nem azt írtam, amit a válaszoló hallani szeretne, hogy "igen, próbáld meg, biztos bejutsz, és csodásmesés, könnyű lesz minden", hanem megvilágítottam a másik oldalról is. Tipikusan az az egyetem, ahová bejutni egy dolog, de bennmaradni a nehezebb.
2011. dec. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

88%-osnak félig igazat adok, félig nem.

Én is orvosis vagyok, látom, hogy kinek hogy megy.

Legtöbb esetben tényleg erős összefüggés van a pontszám és az egyetemi teljesítmény között. Ált. jobban teljesít az, aki 460 ponttal került be, mint aki éppen hogy becsúszott.

Mégis ismerek olyat, aki harmadszorra került be, mégis simán veszi az akadályokat. Nem is bukott még semmiből, pedig már a harmadik évet tapossuk.

Ezzel szemben ismerek olyat, aki simán bekerült 450 ponttal, és második év után úgy bukott ki, mint annak a rendje.

Nem tudhatjuk, hogy a kérdező melyik csoportba tartozik.

Szerintem ha ez az álma, akkor érdemes megpróbálni, mert különben egész életben ezen bánkódna. De ha az egyetemen már első évben minden vizsgája csak harmadjára sikerül, vagy akkor se, akkor nem biztos, hogy érdemes időt pazarolni rá.

2011. dec. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
meg hát, én másodjára futok neki, de ha nem jön össze adok még egy esélyt magamnak jövőre is. máás nem érdekel!
2011. dec. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A biológia meg kémia érettségi (főleg a biosz emelt) nem olyan, mint a többi, pl. nyelvek, töri, stb. hogy ha jól felkészülsz, nagy eséllyel 90 % felettit írsz, tehát nem kéne leszólni másokat, kedves előző! "


Amennyiben ezekre készülsz nem lesz jó eredményű? Biztos, akiknek jó lett, véletlenül lett olyan amilyen. Azért mert neked esetleg nehezen ment a felkészülés az nem azt jelenti, hogy ezekből a tárgyakból ne lehetne felkészülni.

2011. dec. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!