Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha semmi elképzelé...

Mit tegyek, ha semmi elképzelésem sincsen a jövőmmel kapcsolatban? Hogyan tudhatom, mi lesz a jó nekem?

Figyelt kérdés

Egyedül a humán tantárgyak érdekelnek (amikre mindig megkapom, hogy azokkal úgy sem lehet semmit kezdeni...) és az idegen nyelvek, főleg az orosz és a német (ezt tanulom most). Jövőre kezdem az oroszt is. Ezen kívül semmi, egyáltalán. A többi tantárgyból csak nyűglődve szerzem meg a jó jegyeket.

Érdekel ugyan a turizmus, de a tanárok szerint a csapból is az folyik, mindenki arra megy, keressek mást.

Viszont nem tudom hogy mi az, ami nekem jó. Olyan dologgal szeretnék foglalkozni, ami érdekel, meg is lehet belőle élni, el is lehet vele helyezkedni.

(Annyit tudok, hogy szeretnék egyetemre menni, aközben pedig cserediák programokban részt venni.)

Nyyolcadik osztályos vagyok még ugyan, tudom, hogy korai ezen rágódnom még, de szeretek mindent előre eltervezni, és szeretném, hogy lebegjen előttem valami cél majd a gimnáziumi évek alatt. Persze addig majd lehetséges, hogy meggondolom magam, de mostanában annyit foglalkoztat ez a dolog...



2016. máj. 24. 16:18
 1/5 anonim válasza:
Ne aggódj, biztos lesz valami, ami érdekel :) Én is nyolcadikos vagyok, és a szüleim azt akarják, hogy idegenvezető legyek.. persze, jól mennek a nyelvek, de ezen kívül nagyon szeretem a biológiát és fogorvos akarok lenni :) Gimiben nyelvi tagozatra megyek (te is?), azt mondják onnan még bárhova lehet menni. És hidd el,én is egész álló nap csak erre tudok gondolni,sokat idegeskedek..
2016. máj. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia. :) Én is nyelvi tagozatra megyek, ezt a két nyelvet fogom tanulni.
2016. máj. 24. 16:37
 3/5 anonim ***** válasza:

2 nyelvel sz@ráá keresheted magad idehaza is, ha csak abból indulsz ki, hogy az ország több min 70%a csak 1 nyelvet beszél.


Olyat tanulj ami tetszik, ment közben tudsz váltani. De a nyelvtudással mellé biztos nem lőhetsz.

2016. máj. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy a humán tárgyakkal nem lehet mit kezdeni mert lehetsz tanár velük, amiből mindig kell. Ne hallgass szerintem mindig másokra. Egyébként meg azt tanuld amit szeretsz meg ami érdekel. Ha jó vagy abban amit csinálsz mellette még nyelveket is tudsz biztos, hogy fognak utánad kapni a munkáltatók, de ezen szerintem még nyolcadikban felesleges aggódni. :)
2016. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"de ezen szerintem még nyolcadikban felesleges aggódni"


szerintem meg nem. Pont épp itt az ideje, hogy elkezdjen gondolkodni a jövőjén.. nem pedig majd 30 évesen kapkodni, hogy mit kezdjen magával.

2016. máj. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!