Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Festékszórással kapcsolatban...

Festékszórással kapcsolatban jó az elképzelésem?

Figyelt kérdés

Van egy ún. garázskompresszorom, amit apám valamikor festékszórás céljából vásárolt.

Sajnos csak 5 l körüli a tartálya, 4 köbméter levegőt termel óránként, ami ha jól számoltam, 66 liter percenként. 7 bar a maximális nyomása és amikor festéket szórok vele, a nyomás szinte fél másodperc alatt esik 1 bar-t. Vagyis hosszantaró festési szakaszokat nem lehet produkálni vele, mert ha kb. 5 mp-ig szórok folyamatosan, akkor az 5-ik mp-re annyira lecsökken a nyomás, hogy ott már szinte nem is porlaszt rendesen. Ennyire szakaszosan viszont eléggé nehézkes egyenletes szórást produkálni, főleg egy nagy kiterjedésű felületen.

Arra gondoltam, hogy ha a szórópisztoly elé beiktatok egy nyomáscsökkentőt amit leszabályozok kb. 3,5 bar-ra, akkor a rövid egynéhány mp-es szórásokat ki tudom tolni akár 5 mp-es vagy akár hosszabb időtartamúra is.

Kérném a véleményeteket, arról, hogy jó-e az elképzelésem. Meg lehet ezt így csinálni?

Nem vagyok egy ezermester de törekszem arra hogy minél több dolgot megtudjak magam csinálni és mostanában nagyon érdekel is a festésnek ez a változata.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2009. szept. 20. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyenletes levegőnyomás= egyenletes porlasztás.

Ahogy esik a légnyomás úgy egyre nagyobb szemcsékben szór a pisztoly.

Szerintem egy ilyen kis kompresszor csak pici felületre jó.(szűrni is kéne a levegőt)

2009. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy esik a légnyomás, ezért gondoltam a nyomásszabályozóra. Vagyis addig a néhány másodpercig amíg a tartály nyomása el nem éri azt az értéket amire leszabályoztam, elég is lenne az, hogy a nyomást fix értéken tartja utána várni kellene, hogy a tartály nyomása visszaálljon, de ez már nekem elég lenne egy egyenletesen szóró pisztollyal. (legalábbis úgy gondolom)

Nyomáscsökkentőböl tudnál konkrét típust írni? Lehet egyébként olyat kapni amelyik nincs szűrővel ellátva? Mennyibe kerülnek és barkácsáruházban be lehet szerezni?

Köszi előre is.

2009. szept. 21. 18:22
 3/3 anonim válasza:
A nyomáscsökkentő jó ötlet a szóráshoz hiszen anélkül elég nehezen lehetne egyenletesen teríteni a festéket, azonban az a pár másodperc plusz még mindig nagyon kevésnek tűnik, mert folyamatosan kellene fújni hogy szépen terüljenek egymásra a rétegek. Tehát nagyobb légszállítású kompresszor kell a festékszóráshoz.
2009. szept. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!