Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Információk a Miskolci Egyetem...

Információk a Miskolci Egyetem olajmérnöki MSC-ről? (bővebben)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Következő félévben fogok végezni az Óbudai Egyetemen gépészmérnök, azon belül is járműtechnika szakirányon. Már egy ideje gondolkodom rajta, hogy külföldön szeretném folytatni az életemet (Amerika, Norvégia, Svédország, Hollandia, esetleg arab országok) és ezzel egy időben találtam meg, hogy Miskolcon van lehetőség olajmérnöki Msc-re. Elolvastam itt az összes kérdést/választ, de nem igazán találtam olyan jellegűt amilyen az enyém lenne. A lényeg, hogy mennyire nehéz bekerülni egy másik egyetem gépészmérnöki szakáról oda/ha bekerültél mennyire nehéz tartani a tempót a többiekkel néhány alaptárgy tudásának hiányában. Ahogy néztem, valószínűleg kell majd az első évben + tárgyakat csinálnom. Természettudományos és gazdasági ismeretekből megvan a kellő kredit szakmaiból kb 35 körül van meg a 45-ből. Aki hasonló cipőben volt/van már az tudna nekem ez ügyben segíteni, hogy milyen tárgyakra kell számítani az első félévben ilyen esetben a szakos tárgyakon kívül? Ha esetleg valaki ott tanul vagy tanult és esetleg privátban tudna beszélni, annak nagyon örülnék :)

#olajmérnöki
2016. máj. 26. 11:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Külsősként elég nehéz bekerülni, akkor van rá esély, ha nem tudják feltölteni a létszámot itt végzettekkel(ami nem sűrűn fordul elő).

Viszont nem kerül semmibe megpróbálni :)

Külsősöket előszeretettel szűrik ki szakmai kérdésekkel, amire elég nehéz készülni, reménykedj abban, hogy gépészethez is kapcsolódó kérdéseket tesznek fel (pl egyes az olajiparban is használt gépek működési elve vagy ilyesmi).

2016. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!