Mi is ez az 5 évfolyamos?

Figyelt kérdés
Ennél 7.-től járnak 12.-ig vagy 9.-től 13.-ig?Több információ is jól jönne.
2016. jún. 2. 18:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat 8.-tól12.-ig.
2016. jún. 2. 18:12
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha 7.-től járna az 6 évfolyamos lenne(én is az vagyok),szóval a 2.:)
2016. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az öt évfolyamos középiskolában 9. évfolyammal kezdesz, mert nyolcadikos már voltál. Csak nem a 12. évfolyam végén fejezed be, hanem ottmaradsz a 13. évfolyamra is. Valamikor gimnáziumokban úgy nézett ki a dolog, hogy a 9. évfolyamban rengeteg nyelvóra volt némi "szintentartó" közismereti tárgy mellett, az év végére mindenkinek meglett legalább a középfokú nyelvvizsgája, aztán folytatódott a sztori a hagyományos, négy évfolyamos gimnáziumi tananyaggal, a nyelvórákon meg onnantól kezdve a felsőfokú nyelvvizsgára készítették a népet, mert az érettségit kiváltotta a nyelvvizsgájuk (jó rég volt már az), illetve beindult a második nyelv tanulása is.

De volt olyan szakközépiskola is, ahol ötéves program volt, gondolom, azért, hogy a szakmai tárgyakra is legyen elég idő. De mivel nem szakközépbe jártam, ehhez annyira nem értek.

2016. jún. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

9-13 , de a mostani rendszerben már nincs 13.osztály megnevezés. Nálunk van 9.nyk (nyelvi), utána ők lesznek a 9.B, aztán 10.B, 11.B és 12.B. Úgy hogy gyakorlatilag sose járnak 13.osztályba.

Egyébként a felosztások: van 12 osztályos iskola, van olyan, hogy 4 év általános + 8 középiskola, 6 év általános + 6 középiskola, 8 év általános + 4 középiskola. De ezeknek nincs köze a tagozathoz. Az 5 éves középiskolai osztályok pedig a tagozat miatt 5 évesek.

2016. jún. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!