12. évfolyamos vagyok 2 előrehozott érettségivel rendelkezem (közép:informatika, angol, mind a 2 90% felett van) idén végzem és nem igazán tudom, hogy hova menjek tovább. Tippek?

Figyelt kérdés
idén még tervezek egy emelt törit is,ezen kívül van egy közép angol nyelvizsgám.Matekból sajnos nem vagyok a legjobb,nézegettem egyetemi szakokat de nem igazán találtam olyat ami igazán tetszene.

2015. szept. 10. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly voltam 12.-es, úgy választottam, hogy leültem és olvasgattam a felvi azévi tájékoztatóját. Abban benne van pl az átlagkerest és a keresettség, amik azért nem utolsó szempontok. Az előző évi pontszámok is benne vannak, meg az hogy mik az érettségi követelmények, ez alapján is tudsz szortírozni, hogy te melyiket tudod teljesíteni. És akkor még pár egyéni szempont, az érdeklődés (ami az egyik legfontosabb), az egyetem helye (akarsz e koliba költözni messzire vagy szülőváros) és pl nekem még az fontos volt, hogy tudjak otthonról dolgozni mert szeretnék majd családot, így leszek én könyvelő, amihez jelenleg a corvinuson tanulok pénzügy és számvitelt :) ha ezeket a szempontokat végig veszed, akkor szerintem leszűkül pár szakra és utána könnyebb dönteni, remélem segítettem :)
2015. szept. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így amiket írtál, hirtelen a tanár,ügyvéd,informatikus,bölcsész,politológus jutott eszembe, de kérdéses hogy mi érdekel és abból ki lehet indulni konkrétabban.
2015. szept. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sidel ***** válasza:
66%

Informatikusokat keresnek és jól keresnek itthon is, nem csak külföldön. Az informatika szerte ágazó, fejlődő tudomány, nagyon sok területe van. Kizártnak tartom, hogy ne legyen olyan része, amivel szívesen és képességeidhez mérten tudjál foglalkozni. A gimis matek eltér az egyetemitől. Biztos vannak részek, amikben jobb vagy, amikben kevésbé. Én BME-re járok mérnökinfóra, arról tudok nyilatkozni. Valószínűségszámítás, gráfelmélet, lineáris algebra, koordináta rendszerek, függvényanalízis, mátrixok, vektorok azok a témák, amik leginkább szóba kerülnek. Nem kell hozzá mély alap, eléggé az elejétől közelítik meg. Az angol ugye szakmai nyelv és már most előrébb tartasz vele, mint én. Törihez ugyan nem nagyon kapcsolódik, de azért akadnak történeti áttekintések :D.

Fizika is kell hozzá, de nem vészesen sok: elektronika, mechanika, optika...


Anno hasonló érettségikkel képességekkel egyik barátnőm informatikus könyvtáros szakot nézegette. Jó nyelvérzékkel ott a turizmus, azért az is elég szerteágazó, sok minden kapcsolódik hozzá.

Aztán oktatás. Magántanárként jól lehet keresni, vannak tanfolyamok, amikért rengeteget kérnek el. Keress valamit, amiben jó vagy, jó lehetsz.

Amúgy ha ennyire nem tudod, ha még félév múlva jelentkezésnél se fogod tudni, akkor a helyedben én várnék egy évet. Nem írtad a nemed, de menj ki külföldre bébiszitternek, animátornak, mosogatónak, tanulj nyelveket, dolgozz egy kicsit és próbálj rájönni, mit is akarsz igazán. Én utólag érzem csak, akkor eszembe se jutott, de jót tett volna, ha egy évet kihagyok és van időm rendesen átgondolni mit is akarok az élettől. Nem mondom azt, hogy rosszul választottam, de azért sokszor elbizonytalanodom, főleg ha rosszabb jegyeket szerzek, hogy én biztos ezzel akarok majd foglalkozni... persze meg lehet tenni, hogy az ember fél-egy év után ott hagyja az egyetemet, ha nem tetszik, de ehhez azért nagyobb bátorság kell. Én pl. csak a második év után bizonytalanodtam el és akkor már úgy éreztem, ha ennyit küzdöttem vele, nem adhatom fel... majd elválik, hogy jól döntöttem e. Mindenesetre alaposan gondold át, mert később rosszabb változtatni szerintem, nehezebb.

2015. szept. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a segítséget:) ügyvéd felejtős,úgy hallottam, hogy rengeteg van belőle.Ha informatikusnak mennék nem kellene emelt infó hozzá?Érdekeltség szempontjából talán valami rendészeti pálya ami érdekelhet...
2015. szept. 13. 19:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok ügyvéd van de sok is kell manapság :) anyukám ügyvéd és baromi jól keres és kb a negyedét vállalja el azoknak akik megkeresik szóval kell bőven
2015. szept. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!