Létezik, hogy valakinek ennyire "rossz" agya legyen?

Figyelt kérdés

Mindig is az volt, hogy amit megtanultam nagy nehezen, azt hamar elfelejtettem.

Most 17 éves vagyok, jovőre érettségizem és szeretnék egyetemre járni, de valami "baja" van az agyamnak.

A jegyeim jók, most 1 db 4-esem lesz (matematika), a többi minden 5. (És egy elég neves gimnáziumba járok biológia-kémia tagozatra) Sokan irigyelnek is a jegyeim miatt, de nagyon elszomorít és kétségbeejt, hogy valamit megtanulok csillagos 5-re, aztán néhány nap múlva már kb. egy hármas szinten tudom.

Már eléggé szorongok, hogy mi lesz így velem érettségin és egyetemen (ha felvesznek egyáltalán). Ez szerintem kicsit önbizalomhiány is, de valami nagyon nincs rendben.

Ti hogy vagytok ezzel? Erről beszéltem egy tanárommal és ő csak azzal nyugtatott, hogy ha annyira buta lennék, akkor nem lennék szín ötös pl. biológiából, mert akkor nem látnám át a dolgokat. Biológiából ebben az évben a szervrendszereket vettük, aztán mindig megtanultam, de mostmár alig-alig emlkékszem valamire a folyamatokból.

Ami a legjobban megy, az az idegen szavak megjegyzése. Van német nyelvből egy középfokú komplex nyelvvizsgám. A szavakra emlékszem, de a nyelvtanokra már szinte semmire. Történelemből az évszámok megjegyzése is gondot okoz. Mindenből ötösre írom a témazárókat, de azt érzem, hogy ez nem igazi tudás.

Matematikából egy 4-est tudtam produkálni, ott is az van, hogy gyakorlással megy, amíg azt tanulom, de pl. ma is csináltunk érettségi feladatokat és nem jutottak eszemve azok a dolgok, amikből jó jegyeket kaptam, amikor vettük őket. Persze ha átismétlem, akkor visszajön, de nagyon aggaszt, hogy ilyen gyorsan elfelejtem a tananyagot. Van valaki hasonló helyzetben vagy találkozott ilyennel? Megoldási legetőségek?

Mindenki válaszát előre köszönöm!


2016. jún. 2. 21:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Az érettségitől nem kell tartani, mert nem nehéz.. És egyébként az egyetemen is lényegében elég ez, ha valamit rövidtávra jól meg tudsz tanulni, levizsgázol belőle, és el is felejted a felét... Van olyan tárgy, amiből első félévben 5-ösre vizsgáztam, és most valamelyik - arra épülő - tárgyamhoz kellett valami abból, és döbbenten tapasztaltam, h kb teljesen elfelejtettem az egészet.. alig 3 hónap alatt. Ez sajnos ilyen, ha valamit nem használsz, akkor megkopik. És ez teljesen normális emberi tulajdonság, véges a memóriánk, és eléggé szelektív is.

Megoldási lehetőségek? Hát, amit nagyon nem akarsz elfelejteni, azt mondjuk nézd át heti egyszer legalább. De ez egy idő után annyi időt fel fog emészteni, hogy beleunsz és abbahagyod. Ez nem azt jelenti, hogy "rossz agyad van", hanem szimplán annyit, hogy emberből vagy te is.. :) Nyugi, semmi probléma nincs ezzel, nekem nem volt ilyen jó átlagom utolsó előtti évben, és kitűnővel érettségiztem, ebből két tárgyból emelt szinten, és most az egyetemen is mondhatni a legjobbak közt vagyok a szakomon (első félévben 4,26, másodikban 4,84 a kreditekkel súlyozott átlagom). Szóval fel a fejjel. Érettségi előtt úgy is mindent át kell majd ismételned, és szerintem át is fogsz, és jó eredményeid lesznek, csak bízz magadban. :)

2016. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!