Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME középfokú nyelvvizsga...

BME középfokú nyelvvizsga szóbeli részén volt valakinek rossz tapasztalata?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam, és olyan témát kérdeztek, a kisállattartás előnyei és hátrányai, ami nincs benne a hivatalos témajegyzékben. Nem is tudtam valami fényesen. Ha nem sikerül, akkor reklamálhatok?

2014. nov. 15. 07:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Azt fogják mondani, hogy a hobbiba beletartozik. Ez a téma kifejezetten könnyű, nem igényel speciális szókincset, aki B2-es szinten van, annak át kell tudnia ültetni a témáról meglévő magyar gondolatait idegen nyelvre, nemcsak bemagolt szövegeket felmondani. (magányos emberek társa, gyereknek megtanítja a gondoskodást, a kutyasétáltatás napi rendszeres mozgást jelent, csökkenti a betegségek kockázatát kontra gondoskodni kell róla, probléma, hogy mit csináljunk vele nyaraláskor, költséges az állatorvos, rendszeresen tisztán kell tartani, különben büdös).
2014. nov. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Melyik nyelvből volt ez?
2014. nov. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
német
2014. nov. 15. 09:05
 4/15 A kérdező kommentje:

Az első válaszadónak:

17 éves vagyok, arról beszéltem, hogy van egy kutyánk, akivel szeretek játszani, sétálni, simogatni. De ők mindenáron az anyagi vonzatra voltak kíváncsiak.Hát sem az állatorvos, sem a kaja költsége nem ugrott be, azt a szüleim intézik.

Ja, és hobby címszó alatt nekem millió más dolog van a fejemben, mint az állatorvos...

2014. nov. 15. 09:11
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem is a konkrét összegre voltak kíváncsiak, csak arra, hogy van ilyen kiadás. És mint mondottam, lehet, hogy neked más jut eszedbe a hobbi szóról, de attól még a kisállattartás belefér a hobbi kategóriába. De ezek szerint mondtál valamit, ráadásul ez csak egy feladat a háromból, tehát nem ezen fog múlni.
2014. nov. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást, én is úgy érzem, hogy egyébként jól ment, és a magnó is meglesz. Kezdek megnyugodni, majd 2 hét múlva kiderül.
2014. nov. 15. 10:44
 7/15 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy mondtál valamit meg hogy nem blokkoltál le - meg van háziállatod, tehát még jól

is jött, macskákról is lehetett volna még dumálni

De a kutya jó téma, hogy miket lehet vele játszani, milyen fajta kutya, miket tud

2014. nov. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezt a témát a személyes beszélgetésnél kaptad, vagy a témakifejtésnél, amikor választhattál 2 téma közül? :O
2014. nov. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, a beszélgetésnél.
2014. nov. 17. 05:03
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát, ott bármilyen téma előfordulhat, volt már olyan, hogy "A ruha teszi az embert"... de ez csak egy példa.
2014. nov. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!