Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg a Matematika szak a...

Tényleg a Matematika szak a legnehezebb TTK-s szak?

Figyelt kérdés

2016. jún. 9. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Hát, kinek mi a nehéz.

Én speciel a fizikát vagy a biológiát is hallottam már a leghúzósabbnak.

Mondjuk ez nem tartott vissza hogy elkezdjem a bioszt :D

2016. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A fizika maga a pokol.
2016. jún. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a matek, de különbséget kell tenni közgazdász és elméleti matematikus között.


De aki szereti a matekot, régóta űzi, valószínűleg meg a többi szakra mondaná, hogy nehéz.

2016. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A matek tárgy a többi szakon is a legnehezebbek között van, matek szakon meg nyilván még jobban belemennek a dolgokba.

Régen fizika szakon voltam, most mérnökin, mindkét helyen nehéz a matek, ráadásul fizikán már olyanokat kellett tudni a kezdetekből matekból amit a gimiben nem tanítanak. Egy időben matek intézetes tárgyaim voltak és a falra kitett tantárgylista elég ijesztő volt. :D

2016. jún. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Eszter76 ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése... nekem a történelem lett volna nehéz annak idején. :-D
2016. jún. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mojjo ***** válasza:
100%

@Gabriel.Tailor: Ha ELTE, akkor részvétem, és óvakodj Csörgőtől :D


Egyébként az ELTE-n valóban a biosz. Nem azért, mert az lenne a legnehezebb tudományág, hanem mert elképesztő módon, a korrektségnek még a leghalványabb látszatát is messzire kerülve sz.patják ott az embereket. Ugyanolyan felkészültséggel elte ttk biológián a legtöbb tárgyból lazán karót írnak, amilyennel fizikán már erős hármast meg lehet simán ugrani. Tipikusan azt keresik, mit nem tudsz... És ez csak a jéghegy csúcsa... Legalábbis így volt bő egy évtizede. Nem hiszem, hogy bármi változott volna.

2016. jún. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mojjo ***** válasza:
79%

Még azért pár gondolat. Azon kívül, hogy objektív sorrendet nem.lehet felállítani a szakok nehézsége szerint, vannak fontos szempontok, amik meghatározzák kinek mennyire nehéz egy egy szak. Szerintem kb ezek kellenek:


- Szerelem, elhivatottság. Azaz szeresd a szakodat, legyen meg benned az "igen, ezt akarom tudni, mert zsigeri kíváncsiság él bennem a választott tudományág iránt, és izgalmas belemerülni". Kutatószakot a választott tudományág felé érzett rajongás nélkül felesleges csinálni. Le lehet épp diplomázni anélkül is, csak épp minek...


- Érzék, tehetség. Mindannyian mások vagyunk, másra áll rá jól az agyunk. Akarhat valaki matematikus lenni, ha nincs hozzá érzéke, meg fog szenvedni vele. De ugyanez igaz mindegyik tudományágra is.


- A tanítás színvonala, a tanárok hozzáállása. Erre utaltam az előző hozzászólásomban. Hiába lenne könnyebb egy adott szak úgy amúgy nekünk, hogy ha jóval inkorrektebbül viselkednek ott a tanárok. És a korrektség hiánya _nem_ egyenlő a szigorral, a magas követelményekkel. Valamint nem mindegy, hogy mennyire jól tudja megfogni a tanár a témát, amit tanít, mennyire érthetően és inspirálóan próbálja átadni a tudását.


- Szakon belüli összetartás, identitástudat, hangulat. Itt is szembe tudom állítani az elte ttk fizikát és biológiát. A fizikusoknak baromi nagy identitástudatuk van, összetartó és szakjukra büszke csoportként viselkednek, olyan egy évfolyam, mint egy osztály, míg a biológusoknál az identitástudat leghalványabb jele sem nagyon fedezhető fel, és kisebb csoportokra szakadt, egymást alig ismerő, egyáltalán nem összetartó emberek halmaza egy-egy évfolyam. Elég megnézni a hallgatói szervezeteiket: a mafihe, a magyar fizikushallgatók egyesülete irodája mindig élettel teli, szervezik a programokat, nyomatják a pólóikat, és mind csapatszellem erősítő mind szakmai dolgok bőven vannak, az ebihal, az egyesült biológushallgatók irodája el is van dugva, életjeleket meg alig mutat... Van persze egy apró különbség: fizikusnak felvesznek cca 40 embert, biológusnak meg min. 300-at. Nem mindegy... És persze egy 300 fős csoport nem tud úgy működni, mint egy 40 fős. És a hangulat, az identitástudat, az összetartás nagyon sok lelki pluszt tud adni, míg ezek teljes hiánya rettentő demotiváló.


Szóval kb ezeket tudnám kiemelni.

2016. jún. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sunshinedoll ***** válasza:
92%
A vegyészmérnök is elég húzós nálunk.
2016. jún. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Baluba ***** válasza:
77%

Előre bocsájtom, hogy az ELTE TTK képzéséről beszélek.

Meg kell különöztetni a szakirányokat. A matematikai elemző szakirány szerintem az átlagosnál kicsit nehezebb, az alkalmazott pedig kimondottan a nehezek között van, országos sziten.

Az elméleti szakirány pedig nálam egyértelműen a legnehezebben elvégezhető BsC szak/szakirány országosan, mivel kb a teljes évfolyamról 20-30 ember lenne képes elvégezni.

2016. jún. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
Oké, akkor én leszek az ügyeletes bunkó... az, hogy kinek mi a nehéz, totálisan szubjektív dolog, ezt a kérdező is nyilvánvalóan tudja, így a kérdés totál értetlen. Tök jókat lehet itt nosztalgiázni, hogy kinek mi volt nehéz, de ez az oldal nem erre való elsődlegesen.
2016. jún. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!