Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » MSc felvételinél felvin a...

MSc felvételinél felvin a kapacitás min, max értéke mit jelent? Hol tudom megnézni azt, hogy a korábbi években mekkora volt a keretlétszám?

Figyelt kérdés

A min azt jelenti, hogy a képzés csak akkor indul, ha legalább ennyien jelentkeznek gondolom. A max pedig azt, hogy maximum ennyi embert vesznek fel, tehát ha a max 45 és 45-en jelentkeznek úgy, hogy mindenki eléri az 50 pontot, akkor mindet felveszik, ha többen jelentkeznek, akkor pedig a 45 legtöbb pontszámot elérőt veszik fel. Jól gondolom?


Illetve azt szeretném megkérdezni, hogy hol találom meg azt, mennyi volt a keretlétszám az ezt megelőző években?


Köszönöm!



2016. jún. 12. 09:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha a max 45, és ezt meghaladó létszámmal jelentkeztek, akkor a 45-öt biztosan felveszik, nem dönt úgy az intézmény, hogy most inkább csak 20-at veszünk fel, bár a keret maximum 45, ugye? Főleg, hogy keresett szakma.
2016. jún. 12. 10:01
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Te hogy jutottál túl a legalább 3 éves BSc-n, ha ilyen kérdéseid maradtak utána? A felvi-n tudod megnézni a korábbi évek keretszámát is.
2016. jún. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem foglalkoztam az ilyen dolgokkal. Én nem talélom a felvin a korábbi évek keretlétszámait, csupán azt, hogy hány embert vettek fel.
2016. jún. 12. 10:28
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Ennyi önállósággal ne akarj MSc-re menni.
2016. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha valaki tudja, merre találom pontosan az általam említett dolgot, és felfedi előttem, annak megköszönöm.
2016. jún. 12. 11:00
 6/7 anonim ***** válasza:

De igen, csinál olyat az intézmény, hogy csak 20 embert vesz fel a maximum 45 ember helyett, ABBAN AZ ESETBEN, ha a maradék mondjuk 26 embernek UGYANANNYI a pontszáma.

Mert mégis mi alapján dönthetnék el, hogy a 25 helyre a 26-ból melyik egy marad ki?

Így inkább nem veszik fel egyiket se.

2016. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Ilyen itt biztosan nem fordulhat elő (Bizt. és pénzügyi matematikus), mert a szóbeli felvételin kizárólag szimpátia alapján pontoznak motivációs beszélgetés címen, ráadásul tudják az írásbeli eredményeket. Szóval azt mondod, hogy minden más esetben a maximális létszámot veszik fel?


Azért kérdezem, hogy mekkora volt korábbi években a keretlétszám, mert a felvettek száma jellemzően nem 5-tel osztható - amit ugye látok felvin, az előzetesen meghirdetett keretlétszámmal ellentétben.

2016. jún. 12. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!