Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológia, kémia érettség...

Emelt biológia, kémia érettségire fel tudnék készülni jövő év 2017. májusra? Önállóan, tanár nélkül, könyvekből? Legalább 85% a cél. Orvosisok írjatok.

Figyelt kérdés
2016. jún. 13. 10:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
Semmi sem lehetetlen, de a kémiában vannak számolások is, abból nem árt a segítség. Heti egyszeri kémiatanár szerintem sokat segítene.
2016. jún. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az nincs a területemen megfelelő. Bár lehet hogy ez valakinek hihetetlen, de sajnos így van. Inkább kimagasló önszorgalomra apellálok mint felesleges pénzkidobásra.

Konkrétumokat szeretnék, tapasztaltaktól.

2016. jún. 13. 11:01
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem igen. Én idén felvételiztem, beiratkoztam ugyan egy előkészítőre, de csak részlegesen jártam el.

Kémiából ajánlom az Ötösöm lesz... példatárat, ott minden feladat A) részének le van vezetve a megoldása (olykor több megoldási lehetőség is), ezzel a tanár szerintem kiváltható (hacsak nincsenek gondjaid matekból).

Kémiából az elvégzendő kísérletekkel kapcsolatban az ELTE szokott 2 alkalmas tanfolyamokat szervezni, ha pesti vagy vagy be tudsz jönni miatta, azt nagyon ajánlom, az összes elvégzendő kísérletet meg lehet ott csinálni.

Biológiából a Mozaik évfolyamos könyveit használtam, egyes részeket hozzáolvastam a Berend-féle könyvekből + a szóbelire elolvastam a 130 tétel... című könyvet + összefoglalásul a Nagy Etele-féle jegyzetet.

Kémiából szintén a Mozaik évfolyamos könyveit használtam, de az érettségire való előkészítő kötet még az évfolyamos köteteknél is jobb volt. Használtam továbbá a Villányi-féle előkészítő kötetet, és az utolsó néhány fejezet kivételével végigcsináltam az említett Ötösöm lesz... példatárat.

2016. jún. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
10-12 hónap alatt? Hány százalékon sikerült?
2016. jún. 13. 11:19
 5/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: Októberben kezdtem neki készülni, de a december szinte teljesen kimaradt.

A biosz 85% lett, a kémia 75%, de nekem közel sem kellett volna ennyi - szóval ha úgy álltam volna hozzá, hogy min 85% kell mindkettőből, akkor nyilván még komolyabban vettem volna a részleteket.

2016. jún. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ, hogy az embernek a családja hogy áll hozzá, mennyire támogató a légkör. Ha a családodtól szeretet, és támogatást kapsz, és tényleg minden nap 5-6 órát intenzíven csinálod, szerintem simán.
2016. jún. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, fel lehet készülni önállóan!


Igaz, nekem csak 61% lett az emelt kémiám, de én is teljesen önállóan készültem fel, de csak kb 1,5 hónap alatt, mert előtte sajnos reggeltől estig dolgoztam fizikai munkát, és mellette nem volt időm tanulni.

Ha több időm lett volna rá, tuti jobban sikerül, de ennyi idő alatt sajnos ennyire futotta.


Szóval egy év alatt, ha az Ötösöm lesz..-t végigveszed, az elméletet A-tól Z-ig megtanulod, és a korábbi évek érettségijeit megcsinálod mind, akkor fel tudsz készülni egyedül is!


A kísérletekhez rengeteg videó van a neten is, tudok küldeni neked egy olyan pdf-et, amiben az összes kísérlet ki van dolgozva (ha adsz egy email címet), valamint szoktak lenni ilyen kísérlet gyakorlók is.

Pl én úgy mehettem szóbelizni, hogy előtte egy héttel az iskolában, ahol szóbeliztem, INGYEN tartottak egyalkalmas kísérlet gyakorlót.


Szóval egy év alatt tuti menni fog!!

2016. jún. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Simán. Ha bekerülsz egyetemre, akkor ettől sokkal többet kérnek sokkal rövidebb idő alatt. De ezt majd tapasztalni fogod.

Ez a "piece of cake" rész még. Szóval nem kell túlstresszelni.

2016. jún. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de a mind a kettőből kell.Munka mellett egész napokat nem tudok rászánni folyamatosan.

Elég erősen megoszlanak a vélemények, ebben a témában, a fórumokat tekintve.

Szorgalommal úgy vélem nem lesz gond, könyvek megvannak.

2016. jún. 13. 17:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Otthon laksz amúgy? Mert ha igen, és amúgy a szüleid nincsenek szélsőségesen rossz anyagi helyzetben, akkor szerintem azért olyan január környékén érdemes lenne felmondani, bármit is csinálsz most.(Az egyetem mellett meg úgysem fogsz tudni mást csinálni.)
2016. jún. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!