Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a diploma mennyire...

Szerintetek a diploma mennyire tükrözi egy ember intelligenciáját?

Figyelt kérdés

Volt a felnőtt párkapcsolatok kategóriában egy kérdés, melyben egy fiatal nő - még egyetemista - tette fel a kérdést, hogy hogyan vegye rá a párját arra, hogy egyetemre menjen, mert a pasinak szakmája van és dolgozik, 24 éves a férfi.

A nőt zavarja, hogy a férfi ilyen fiatalon a munka után "nem csinál semmit" - tehát pihen, elvan, a barátaival találkozik, és erőltetné rá az egyetemet, mert milyen jó élmény.

Valamint az is zavarja a nőt, hogy ő tanultabb lesz, mint a párja, amikor elvégzi az egyetemet, ezért is akarja, hogy a férfi is diplomát szerezzen. (De a végén beszúrta a nő, hogy amúgy a pasi egyedül nem tudna fenntartani egy albérletet, a szüleivel és, nem túl jó anyagi körülmények között, és ő csak ezért akarná hogy a párja egyemre menjen és tanuljon.)


Szóval a kérdés alatt lett egy kis "vita", mert az egyik hsz. szerint nem kéne az egyetemi végzettséget párhuzamba állítani az intelligenciával - mert ma már egy, az élet egyéb területein buta ember is diplomát szerezhet, ha van s*gge leülni és tanulni, míg egy másik pedig pont azt írta, hogy "jó, ha a hülyék is végezhetnek egyetemet, akkor ne is tanuljon senki semmit, mindenki maradjon hülye és fetrengjen a saját hányásában". Ergo a másik hsz. szerint diploma=intelligencia.


Szerintetek, melyiknek van igaza, vagy ha nektek más véleményetek van, akkor ti ezt hogy gondoljátok? Ti mennyire állítjátok párhuzamba a diplomát a valódi intelligenciával?



2016. jún. 13. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiúnak volt érettségije?

Mert csak annyi derült ki a szövegből, h szakmája van

2016. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg úgysem tudja ráerőltetni vlkire, ha az nem akarja

Lehet csak szégyellte, h a fiúnak nincs még érettségije

sem

2016. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Ha valaki nem akar tanulni, akkor hagyni kell

Nem kell erőltetni a felsőoktatást, ha a munkájához nem szükséges

2016. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én úgy vettem ki a kérdés leírásából, hogy van a férfinek érettségije, mert nem azt irkálta a nő, hogy legalább érettségit szerezne, hanem hogy ő már keresett a férfinek szakokat a felvi-n, hogy nézze meg őket, rengeteget mesél neki az egyetemi élményekről, hátha kedvet kap a jelentkezéshez, sőt, mondta is neki, hogy jelentkezzen egyetemre, és legalább próbálja ki, de a férfi mindig lerázza.

Szóval szerintem van érettségije a férfinek.


*..fenntartani egy albérletet, a szüleivel ÉL, nem túl jó...


Elnézést, elírtam, és nem vettem észre.

2016. jún. 13. 15:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. A diploma bizonyos területen szakmai tudást ad, plusz bizonyos készségeket fejleszt, bizonyos területen tájékozottságot ad, de ennek összességében semmi köze az intelligenciához. Az részint veleszületett, részint abból adódik, hogy ahogy mondják "volt-e az illetőnek gyerekszobája"...
2016. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés megválaszolásához nézd meg, milyen emberek kerülnek ki a felsőoktatásból. És ezt egyetemistaként mondom. Ma már kb. bárki jöhet egyetemre, és el is végzik, azt úgyse nézi senki hogy hanyassal meg hány év alatt. Szvsz néha hülyébb emberek kerülnek ki, mint a legutolsó szakmunkásképzőkből, és ezt most komolyan mondom.
2016. jún. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Most már be merem vallani, én voltam az első hsz. a fentebb említett kérdés alatt, aki azt mondta, hogy a diplomától nem lesz okosabb a kérdező párja és ne erőltesse, mert hiába jó élmény az egyetem, ha nem egy használható diplomát szerez, csak valami tömeggyártó szakot végez.

2016. jún. 13. 15:57
 8/8 anonim válasza:

Szerintem az intelligencia nem feltétlenül függ össze a diplomával. Vannak értelmes pincérnők/pincérfiúk, kidobók stb. és vannak magolni tudó, de életképtelen diplomás emberek. Persze vannak értelmes diplomások és buta diploma nélküliek, szóval nem lehet általánosítani.

Ha a férfi nem akarja, nem kell erőltetni, az ő döntése. Diploma nélkül is van élet.

2016. júl. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!