Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem úgy jogi diplomát...

SZJG kérdése:

Van esélyem úgy jogi diplomát szerezni, hogy nem vagyok egy különösebben gyorsan tanuló ember?

Figyelt kérdés
Még nem járok egyetemre, és tudom először be is kéne kerülnöm, de nagyon aggaszt ez a dolog. Jogász szeretnék lenni, és ötös vagyok eddig töriből, nincs vele különösebb bajom. Egyedül az keserít el, hogy ehhez nekem azért tennem is kell, szóval sokat kell tanulnom egy doga előtt, és ha belegodolok hogy ez egyetemen még durvább lesz, lehet, hogy nem nekem való. Ezt csak azok tudják elvégezni akiknek az agyuk szivacsból van, vagy van esélye egy lasabb tanulónak is, akinek nem fog átlagon felül az agya?

2015. febr. 18. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Én jogot tanulok, és szerencsére gyorsan a tanulási tempóm, de lusta vagyok, így általában mindent csak halogatok. Ha a lassúságod mellett szorgalmas vagy, időben elkezded szépen beosztva, akkor simán mehet! :)
2015. febr. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"Vannak későn érő típusok" - egyfelől, másfelől egyetemen felfejlődsz/felfejlődhetsz a követelményekhez.
2016. márc. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sobo8 ***** válasza:
Célszerű nemcsak a kötelező tantárgyakat teljesíteni, de emellett önszorgalmi tanulmányt is csinálni. Én ugyan nem jogásznak készülök, de négy darab ötszáz oldalas jogkönyvet bújok át, és internetes jogvideókat nézek. Előbbiek az antikváriumból vannak, utóbbiak a videotorium portálról.
2019. nov. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!