Orvosi diplomával lehet valakivől sikeres ember?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy provokatívnak tűnik a kérdés, DE NEM AZ. Komolyan kérdezem. Néha meg szoktam venni a Forbes magazint, és szinte csak olyan vállalkozókról vannak benne cikkek, akik gazdasági vagy jogi szakon diplomáztak. Egyszer volt cikk Dr. Krasznai Zsolt, plasztikai sebésszel. Ennyi. Orvosi diplomával tényleg csak az a jövő várja a hallgatókat, hogy betegágy mellett robotoljanak? Arra esélyük sincs, hogy sikeres vállalkozóvá váljanak?

2016. febr. 8. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne, csak éppen nem a végzettségének megfelelő területen lesz ismert, mert ahhoz elmélyült szakmai ismeret és több évtizedes nagy gyakorlat kell. Nézd meg egyébként Kóka János volt minisztert, aki orvosi diplomával gazdasági üzletemberként sikeres (saját maga számára, az ország nem nyert vele).
2016. febr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerinted csak az számít sikeresnek, aki bekerül egy magazinba?

Jézus... Milyen kérdés ez. Én az orvosin már azt sikernek érzem, ha egy-egy vizsgám jeles. Sikeres embernek érzem magam, hogy felvettek.

Sikeresnek fogom érezni magam, ha megnyithatom első saját rendelőm... Te miben méred a sikert? Újságcikkekben? Siker = gazdagság?

2016. febr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jeles vizsga a siker? Az szép... Nem vagyok orvosis, de van medikus ismerősöm, és néhány tárgyból még a 2-esnek is úgy örült, mint majom a farkának.
2016. febr. 8. 10:03
 4/13 anonim ***** válasza:
9%
Sikert arra alapozd hogy ne bukdácsolva menj végig az egyetemen,és utána olyan buta legyél mint az orvosok 70%-a.Ha már sikeres akarsz lenni,ahoz nagyon jónak kell lenned,plusz ahogy írták,tapasztalat is kell bőven.Megmondom,jó orvossal nem találkoztam még,nem tudnak kikezelni a betegségeimből,viszont a háziorvosom szerencsére egész jó,sőt elégedett vagyok vele.Ajánlom ismerősöknek is hogy iratkozzanak át,ha szeretnének.
2016. febr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert csak az sikeres, akiről a Forbes ír, illetve aki vállalkozik?
2016. febr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4! Végig se olvastam a kommentedet, de tudtam, hogy még kívülről se láttál orvosit. Nem attól függ, hogy valaki jó vagy rossz orvos lesz, hogy hányasokat kap. Elég sok orvosis ismerősöm van, tudom, miről beszélek. Sőt, orvosokat is ismerek, akik jó szakemberek, a betegeik meg vannak velük elégedve, holott az első 2-3 évben csak ketteseik voltak, és az utolsó években csak 4-es, 5-öst kaptak. Még valami a "bukdácsolásról". Tudok olyan orvosis vizsgáról (meghíbzható embertől, nem szóbeszéd), hogy leírt a gyerek MINDENT a lapra, amit a tankönyv, előadás írt, a vizsgáztató elolvasta, kérdése sem volt, csak közölte, hogy jól van, átengedem, kettes. Ennyit a bukdácsolásról.
2016. febr. 8. 10:11
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként az se biztos, hogy a háziorvosod nem kapott ketteseket... Nem köteles beszámolni róla, vagy ha mond is valamit, nem köteles az igazat mondani, mert onnantól kezdve, hogy elvégezte az orvosit, neked mint betegek -tetszik, nem tetszik- semmi közöd hozzzá, hogy hányas jegyekkel, hány év alatt stb. Ez az ő magánügye.
2016. febr. 8. 10:14
 8/13 A kérdező kommentje:
Még valami. Ott van a SOTE-s rezidens doktornő, aki Summa Cum Laude végzett, aztán a hyperglikaemiára cukros vizet adott, mert nem ismerte a vércukormérőt, és meghalt a beteg. Ennyit a jegyekről. Én személy szerint inkább megyek olyanhoz, aki 2-esekkel, 3-asokkal végezte el az orvosit, de érdekli a beteg, és könyvön kívül mást is látott az egyetemen.
2016. febr. 8. 10:15
 9/13 A kérdező kommentje:
De visszatérve a kérdéshez. Elsősorban arra gondoltam, bár lehet, hogy nem hívtam fel rá a figyelmet kellőképpen, hogy orvosból lehet-e sikeres ÜZLETEMBER. Pl. Krasznai Zsolt se gazdasági területen lett sikeres. Jóképű férfi, plasztikai sebész (ergo a nők eleve szívesebben mennek hozzá különböző szépészeti beavatkozásokra), Pest egyik elit negyedében van a rendelője, méreg drágán műt. És a legfontosabb, hogy felépített egy brandet. Nem az a lényeg, hogy magazinban szerepeljen valaki, az csak mutatja, hogy sikeres üzletember lett, ezért került be.
2016. febr. 8. 10:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb orvos nem azért megy orvosnak, hogy üzletember legyen. Én ismerek mondjuk vállalkozó orvost, aki sikeres, még ha nem is kerül be a Forbes-ba.
2016. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!