Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha levelezőre járok (egyetem)...

Ha levelezőre járok (egyetem) és mellette 3 műszakban, megoldható, hogy csak vizsgákra lehessenbbejárni vagy max havi 1 órára? Ezt elnézik?

Figyelt kérdés

Mivel most vettek fel egy céghez, 3 műszak és 3 hétvégén be kell menni dolgozni, vagy szombaton vagy vasárnap, és hétköznapokon is van max 3 túlóra (12 óra). Mivel nem szeretnék gyári munkás maradni, ezért jelentkeztem egy 2 éves egyetemi okj-ra. Viszont ez a cég jól fizet, és nekem arra is szükségem vmegoldaniTalán pár szabit évvégén kivehetek, hogy betudjak járni suliba. Arról nem is beszélve, hogy nyelvet is kellene tanulnom...

Akinek volt hasonló tapasztalata, megosztaná velem, mégis hogyan lehet megoldani, hogy ne bukjam el a sulit, hogyan adjam be a tanároknak, hogy nézzék el, ha nem tudok rendszeresen bejárni stb :)



2016. jún. 14. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden ilyet az adott iskolával kell egyeztetni. Menj be a tanulmányi osztályra és beszéld meg velük.


(Bocsáss meg, de még soha életemben nem hallottam egyetemi okj-ről, mi ez pontosan?)

2016. jún. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, tabletről írok és sokszor összefolynak a szavak.
2016. jún. 14. 10:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a felsőoktatási szakképzésre gondolt. Legalábbis a 2 évből gondolom, alapszak 3 évtől kezdődik. :)
2016. jún. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem akartam kiírni, hogy felsőoktatási szakképzés. :)
2016. jún. 14. 10:27
 5/7 A kérdező kommentje:
Valaki azt ajánlotta, hogy a tanárokkal kell ezt megbeszélni, mindegyiket külön erre megkérni, ha valamiért nem tudok bejárni az órákra. De akkor megpróbálom a to-n elintézni, ha egyáltalán tudnak majd ebben segíteni. Bocsánat, kicsit hülyén fogalmaztam, csak nagyon ideges vagyok, mert eddig nem volt szerencsém végigvinni egy egyetemet, főleg nem 3 műszakban, túlórákkal, ismerőseim pedig nem igazán ajánlották, hogy belevágjak..
2016. jún. 14. 10:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Tanulmányin érdeklődhetsz az egyéni tanrend iránt, illetve ott meg tudják mondani, hogy egyes kurzusok leírását hol találod, hiszen levelezőn elméletileg nem kötelező előadásokon a jelenlét, de ez mind legyen hivatalos, ne a haverod meséljen róla. És igen, érdemes a tanárokkal is beszélni, főleg, amelyik kukacosabbnak tűnik. Tudják, hogy akarod csinálni, csak korlátozottak a lehetőségeid!
2016. jún. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megpróbálom elintézni, hogy azért a suli végére ne menjek idegileg ilyenek miatt tönkre.. :D
2016. jún. 14. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!