Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező szak mellett teljes...

Levelező szak mellett teljes állás? Véleményeket tapasztalatokat szeretnék.

Figyelt kérdés
Jelentkeztem főiskolára, gazdálkodás és menedzsment szakra, szeptembertől kezdődik ha felvesznek. 20éves vagyok, elkezdtem dolgozni. Havi 14-16munkanapom van 11órás munkaidővel. Van már egy végzettségem, tehát a tanulás alapjáraton nem okoz problémát, persze fősulin nyilván többet kell tanulnom, mint OKJ-n. Olyanokhoz szólna a kérdésem, akik munka mellett elvégeztek egyetemet/főiskolát vagy jelenleg is így csinálják, hogy mennyire bírható a kettő együtt? Nem ment egymás rovására a két dolog? Sok 'áldozatot' kellett hozni az ügy érdekében? Megköszönök minden választ, tapasztalatot, ötletet ami a témához kapcsolódik!

2016. jún. 13. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Kibírható, rengetegen megcsinálták. 30 évesen kezdtem a levelezőt 34 évesen befejeztem munka mellett, havi normál 22 munkanappal napi 8 órai munka mellett. Igen, áldozatokkal jár, harc a kollegákkal, mikor vizsgázni kell menni, munka meg lenne. Mindenesetre sikerült túlélni meg a 2 nyelvvizsgát megcsinálni. Leginkább a szabadidő és a magánélet sínyli meg, de ki kell bírni, ha diplomát akarsz. Csak a nyári vizsgák után a szeptemberi kezdés előtt van egy kis nyugalom, karácsony előtt semmi, mert vizsgaidőszak van.
2016. jún. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Gazdmen hùzòs szak...nappalin is megszenvedem.
2016. jún. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Igen, meg lehet csinálni. Leginkább a szórakozás és szabaidő, néha az alvás kárára. Nem sétagalopp. Ezt jó ha tudod. De meg lehet csinálni, csak fegyelmezettség és kitartás kérdése.
2016. jún. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem mondj fel. Apám is megcsinálta a JOGOT levelezőn, teljes állás mellett,szóval lehetségesnek éppen lehetséges, de ez embertelen. Egy huszonévesnek nem az a dolga, hogy szenvedjen.
2016. jún. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

A tapasztalatok hasonlóak. Kibírható, de nem sokra fogsz emlékezni ezekből az évekből - eleve azért is, mert nem sok minden történésre lesz időd. Hogy megéri-e, azt neked kell eldönteni.

Illetve még egy szempont, én a végére már az elfáradáson kívül nagyon untam is. Ami azért volt baj nálam, mert én sosem voltam képes azt csinálni, amit nem akartam, így a végén már szinte ostorral kellett magamat előre verni.

2016. jún. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
"Egy huszonévesnek nem az a dolga, hogy szenvedjen." Persze. Majd ha annyi lesz mint apád, akkor már mindegy mi?
2016. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondolom, hogy nem egyszerű de azért megpróbálom megcsinálni. Nekem pont ellenkező a nézetem, inkább 20évesen szenvedek úgymond, mint 40évesen. Kevesebb tantárgyam lenne, mert elvégeztem egy okj-t, és beszámítják néhány tantárgyba elvileg. Nem értem ezt a logikát, de az igazgatóm azt mondta, hogy aki innen megy fősulira, kevesebb tantárgya lesz valamennyivel. Nem tudom ez hihető-e, nyilván nem erre fogok alapozni. Érdekel egyébként a tanulás, szabadidőmben meg egyébként sem nagyon tudok mit csinálni mert a baráti körömben mindenki vagy sulizik, vagy iszony sokat dolgozik, ugyhogy nagyon sok közös elmenetel nincs. Mégegyszer köszi mindenkinek, ha valakinek van még valami tapasztalata azt várom!
2016. jún. 14. 09:51
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Csak egy észrevétel: az OKJ tárgyakat pár éve nem fogadják már az egyetemen kreditként, mióta bevezették a felsőoktatási szakképzést csak ennek a tárgyai számíthatók bele az alapszakba. Az igazgató le maradt 2-3 évvel sajnos. A felsőoktatási szakképzés az egyetemen van, ugyanazon a tárgyon vesz részt a felsőoktatás szakképzéses és az alapszakos, ezeket teljes megfeleléssel beszámítják miután elvégzik a felsőo. szakképzést (1,5 spórolható meg ezzel), pont mivel az OKJ tárgyak megfeleltetése elég sok munka volt, össze kellett hasonlítani az ott tanult tárgyak tanrendjét az egyetemével és X százalék megfeleltség esetén fogadták el.


A gazd.men amúgy annyira nem vészes szak, másodévben van pár húzós tárgy, de elég jól tanulható és érdekes a legtöbb óra.

2016. jún. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%

A gazdmen annyira nem hùzós szak mondja ezt az, aki csak hallomàsbòl tudja :D

Meg hàt az sem mindegy hol tanulja az ember, mindegy nyomassàtok a pirosat sok megmondò ember ùgy is csak ennyit ér

2016. jún. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Gazdmenes diplomám van BMEről (igen tudom, ez annyira színvonal nélküli egyetem, biztos ezért nem tartottam húzósnak az itteni gazdmnen képzést), de azért oktass ki milyen nehéz :D.

Te hol tanulod/tanultad, hogy húzósnak érzed? BCE? Vagy csak szimplán neked ennyire nehéz, pedig azért elég sokan el tudják végezni időben szóval annyira nem lehet vészes. Habár én sajnos tényleg megcsúsztam egy szemesztert. Amúgy nem írtam olyasmit, hogy a barátnőm szerint, meg hogy azt hallottam, úgyhogy nem teljesen értem miből gondolod, hogy csak hallomásból ismerem a gazdment. :D Azért oszd az észt anélkül, hogy tudnál bármit a végzettségemről.


Az ökonometria, minőségmenedzsment, a számvitel II. volt húzósabb meg a végén a projektmenedzsment (legalábbis szerintem), a többi tárgy nem hiszem, hogy annyira nehéz lenne. Én nappalin csináltam, a levelezőről nincs tapasztalatom, meló mellett biztos nehezebb, de csak mert az azért elég sok időt elvesz a tanulásból, az anyag attól még ugyanaz.

2016. jún. 17. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!