Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor jól értem, ha...

Most akkor jól értem, ha elvégzek egy 4 éves alapszakot és egy 2 éves mesterszakot minden késés nélkül, akkor se tanulhatok soha többet ingyen egyetemen?

Figyelt kérdés
Másik kérdésem, hogy mennyit lehet késni egy alapkézésen, hogy ne kelljen fizetni? Hallottam olyat is, hogy két félévet és olyat is, hogy a képzési idő másfélszeresét.
2016. jún. 15. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

De, bármennyit tanulhatsz ingyen az egyetemen, ha a tandíjadat valaki helyetted kifizeti. Az állam 12 félévet biztosít alapesetben. Ha találsz jó ösztöndíjat, akár 100 félévet is az egyetemeken tölthetsz...

Két félévet, meg a képzési idő másfélszeresét ingyen? Hol hallottál ilyet? A 12 félévben a csúszások is benne vannak, már ha az adott intézmény engedi, mert ha valami "nem úgy sikerül ahogy szeretnéd", kb. fél pillanat alatt átrepülsz tandíjas státuszba, és valaki más kapja meg az állami ösztöndíjas helyed.

2016. jún. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, rossz helyre tettem fel.
2016. jún. 15. 16:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Na akkor:


Mindenkinek 12 félév áll rendelkezésre. Szóval igen, 4+2 évvel ezt el is használod.


Fizetésnek két része van. Egyrészt van az egyetemnek saját szabályzata az átsorolással kapcsolatban. Általában 1 év (2 félév) alatt minimum 30 kreditet teljesítened kell. Ha nincs annyi, akkor átsorolnak önköltségesre. Innentől fizetsz vagy veheted fel a diákhitelt. Ha összeszeded magad és jó átlagod lesz 1 év múlva visszakerülhetsz államira. Régen minden félév után volt átsorolás, most már csak évente egyszer (tavaszi félév után).


A fizetés másik része a hallgatói szerződés. Itt van rögzítve, hogy a képzési idő.másfélszeresén belül megszerzed a diplomát. Azaz 4 éves képzésen 6 éven belül. Ebben maga a diploma van benne, nem elég a záróvizsga és a "papír", kell hozzá a nyelvvizsga. Na ha ez nincs meg, akkor az eddig kifizetett állami támogatás felét kell visszafizetni. Ezt két módon kerülheted ki:

- Beadsz egy kérvényt, hogy már csak a nyelvvizsga hiányzik vagy mondjuk 1 félévre vagy a záróvizsgától. Ekkor kaphatsz halasztást. 1 vagy 2 félév, nem tudom pontosan.

- Újrafelvételizel mielőtt lejárna a határidőd. Ez ugyanis szakváltásnak minősül, új szerződés, megint a képzési idő másfélszerese áll rendelkezésre. Ha az új szakot időben elvégzed, akkor a régi szakod tartozását se hajtják be. Na itt viszont nem tudom, hogy mi van akkor, ha ugyanannak az egyetemnek ugyanarra a szakára felvételizel újra? Itt már az oktatási hivatalt érdemes megkérdezni, nem biztos, hogy akkor is szakváltásnak minősül és nem kell fizetned.

2016. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!