Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A romáknak miért jár ingyen...

A romáknak miért jár ingyen és bérmentve lakás?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék se provokálni, se vitát indítani, se rasszista lenni, de ezt nem értem.


Itt a városunkban lakott egy roma család. Senki sem dolgozott közülük. Teljesen rommá tették a házukat, egy putri volt az egész, ablakok sem voltak már, a vakolat is hiányzott, merő szemét és kosz volt minden. Az önkormányzat elköltöztette őket ideiglenesek a szomszédos településre, lerombolták a putrit. Erre kiderült, hogy építenek nekik egy új lakást a régi helyére, és még azt is megengedték nekik, hogy a csempét, a tapétát, meg a padlót is ők válasszák ki!


És nem ők az egyetlen ilyen család, akik ilyen

"kedvezményben" részesültek.

Én ezt nem értem. Ismerősömnek nehéz anyagi helyzete van, pedig dolgozik. Az önkormányzathoz fordult, akik közölték vele, hogy nem fog önkormányzati lakást kapni, maradjon csak albérletben. Nagyon sokan nem jutnak akár életük végéig saját lakáshoz, a romáknak meg csak úgy jár? Oké, hogy önkormányzati, de mégis!

Nem egy olyan esetet tudok, hogy lelaktak teljesen egy lakást, majd mentek az önkormányzathoz, és szó nélkül a fenekük alá tettek egy új lakást valahol máshol.


Ez mégis hogy lehetséges? Miért van ez?

És a többségük semmit sem dolgozik, vagy büntetett előítéletük van.


Hogyan van ez? Ha nekik jár, akkor a tisztességes embernek miért nem?



2016. ápr. 29. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

"van pénze élhető lakást bérelni,normális oktatást kapott és ha tanult munkát "


Nem akarok belekötni, de talán tett is érte, hogy legyen munkája és végzettsége, nem?

És még mielőtt a hátrányos helyzettel jönnél:

-a cigányoknak ingyenes az oktatás

-ingyenes a tankönyv

-sokan laptopot meg ingyen internetet/vizet kapnak

-érettséginél plusz pontot kap az, aki cigány

stb.


Minden lehetőségük megvan ahhoz, hogy felemelkedjenek, és normális szakmát szerezzenek, dolgozzanak. Mégsem élnek vele. Ez meg már nem a többségi társadalom hibája. A kérdező is leírta, hogy nem dolgozik egyik sem (még közmunkát sem), és büntetett előéletük van.


Én hoznék egy olyan törvényt, hogy önkormányzati lakás csak annak járjon, aki tesz azért, hogy előrébb jusson, és ne kelljen élete végéig albérletben tengődnie. Aki csak lógatja a lábát egész nap, meg nem becsül meg semmit, annak nem hogy lakás nem kéne, de egyenesen idő és pénzpocsékolás az ilyeneknek akármilyen segítséget adni.

2016. ápr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát jah, jót mosolyogtam az első válaszán :)
2016. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Mert azoknak "jár". (Csak azt nem értem mire fel.)

Vannak szegény magyar családok is.

2016. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

"Nem szeretnék se provokálni, se vitát indítani, se rasszista lenni"


:D :D :D

2016. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Nem jár önmagában nemzetiségi alapon senkinek.

Ha valaki halmozottan hátrányos helyzetű (ez cigány vagy nem cigány egyaránt lehet), amit jogszabály határoz meg, akkor indokolt lehet segíteni, felzárkóztatni, biztosítani az esélyegyenlőséget pozitív diszkriminációval.

2016. ápr. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%
Talán azért,mert ők megteszik a magukét a népességfogyás megállításáért.A jelenlegi rezsimnek pedig ez a legfontosabb,amit meg is lehet érteni.Legfeljebb azt nem,hogy miért nem inkább az elvándorlást próbálja megállítani,vagy legalább csökkenteni.
2016. ápr. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

1# ez részben igaz.

De mégsem. Az oktatás ugyanolyan színvonalú nekik, mint nekünk. Sőt, nekik sokszor biztosítanak taneszközöket ( táska, füzet, könyv, tollak, vonalzó, stb. ) is.

Ez ellenére a mi osztályunkban ( ahova én jártam ) pont az a néhány roma családból származó ember volt az, aki nem tanult, sőt 2-en meg is buktak. És most is ők a munkanélküliek, ehhez képest olyan színvonalon élnek, mint némelyik egykori osztálytársam.

Nem a "kirekesztő társadalom" hibája mindez, hanem az övék. Ha tanultak volna, lenne végzettségük. Lehetne normális munkájuk és normális életük.

2016. ápr. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

"Nem jár önmagában nemzetiségi alapon senkinek.

Ha valaki halmozottan hátrányos helyzetű (ez cigány vagy nem cigány egyaránt lehet), amit jogszabály határoz meg, akkor indokolt lehet segíteni, felzárkóztatni, biztosítani az esélyegyenlőséget pozitív diszkriminációval."


Egyetértek, a segítség módjával viszont nem, ha valaki ingyen kap valamit, azt nem becsüli meg igazán. Jobb lenne, ha pl. a lakásért cserébe (legalábbis részben) nekik kellene azt felújítaniuk vagy az ingyen tankönyveket év végén vissza kellene adniuk és ha rossz állapotban vannak, kifizetniük.

2016. ápr. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Na most a tanárnak is járhat ingyen lakás

Az egyik tanárunknak leégett a haza és építettek neki

Nem csak romának járhat magyarnak is Ebben semmi provokatív nincs

2022. jan. 2. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!