Hogyan tudnék politikai pályán elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire jó a kategória.

Règóta szeretnék politikus lenni, de nem tudom hogy hogyan sikerülne ezt elérni.

Az iskola nem tudom mennyire fontos, de pszichológiàra szeretnèk menni (politika mellett még ez érdekel), mert a jog nem érdekel, politológiàval nem kezdenék sokat és a közgazdaságtudomány sem vonz önmagában.

Tehát elsősorban nem a továbbtanulás érdekelne, hanem tippek (a helyi ifjúsági tagozatban benne vagyok, de nem túl aktív, viszont a nevem benne van az országosban)


2016. jún. 15. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Elhiszem, hogy szép szakmának tűnik a naplopás, de mégis, mi az istenért akar valaki politikai pályára állni, ha bevallottan sem a jog sem a közgazdaság nem érdekli?


Épp ezért tart ott az ország ahol, mert releváns dolgokhoz nem értő, pusztán kapcsolati tőkén élősködő emberek hoznak az alábbi két területet befolyásoló döntéseket.

2016. jún. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hyker1811 ***** válasza:
100%

Legyen jó beszélőkéd, legyen rálátásod a társadalmi ügyekre, legyenek kapcsolataid és legyen szerencséd.


Lépj be egy pártba, győzzd meg őket, hogy te jó jelölt lennél xy pozicíóra és talán téged indítanak. Ehhez viszont aktívnak kellene lenned az ifjúsági tagozatban, és sok más helyen, és kell hogy legyen sok támogatód aki egyetért azzal, hogy te jó jelölt lennél.


Vagy indulj függetlenül, de ahhoz kell pénz és jól kell a népnek dumálni.


Az a baj, hogy a netről nehéz jó irányadókat találni. A legbiztosabb az, ha felkeresel valami tisztviselőt, vagy érdeklődsz a pártod tagjainál, hogy pontosan milyen procedúrái vannak ennek.

2016. jún. 16. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!