Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezetmérnöki, természetvéd...

Környezetmérnöki, természetvédelmi vagy tájépítészeti mérnöki végzettséggel lehet jobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Tudom, itthon nagyon kevés az esély az elhelyezkedésre ezekkel, viszont mindhárom szakirány érdekelne, és kíváncsi vagyok, a 3 közül melyik érné meg a legjobban?

2016. jún. 12. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
mindegyik attól függ, hogy te mennyire vagy proaktív, érdeklődő, mennyire vagy hajlandó tenni azért hogy jó legyél a szakmádban, hogy kapcsolatokat és szakmai tapasztalatot szerezz, illetve hogy kiemelkedj. Ilyen téren kb. mindhárom szak ugyanolyan: rengeteg a lehetőség, mégis kevesen élnek vele, mert bénák vagy lusták, aztán jön a siránkozás, meg a szakmán kívüli kulimeló. Ismétlem: ha valaki odateszi magát, mindegyikkel remekül el lehet helyezkedni és izgalmas munkát végezni.
2016. jún. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A tájépítészmérnökiről azt tudom mivel egy ismerősöm oda járt, hogy egyszerűen nincs igény annyi szakemberre az országban, amennyit képeznek. Így valóban igaz, hogy csak a legjobbak leglelkesebbek tudnak jól elhelyezkedni. De jól ők sem keresnek. Az nem igaz, amit az első ír, hogy ha mindenki odatenné magát akkor mindenki el tudna helyezkedni, mert külső tényezők is vannak, mint például a piac. És ha nincs fizetőképes kereslet akkor nincs miről beszélni.
2017. febr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!