Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ebben a helyzetben mi a legjobb?

Ebben a helyzetben mi a legjobb?

Figyelt kérdés

Idén buktam meg másodszorra matematikából 10.osztályosan.

Gépésznek tanulok egy viszonylak neves szakközépiskolában (tanultam). Mind a két alkalommal azért hasaltam el, mert abszolút nem érdekelt ez az egész gépész dolog, csak a szüleim ezt nem értették meg, és nem írattak át másik iskolába. De igen, ez így még mindig az én hibám.

Mindenki minden barom tanácsot ad, de egy biztos, dolgozni nem fogok még. Nem azért, mert lusta vagyok vagy mert büdös a munka...hanem azért mert szégyellném, hogy arra nem vagyok képes, hogy legalább egy nyomorult érettségit megcsináljak. Valaki aki jár hasonló cipőben? Vagy esetleg valaki akinek van pozitív gondolata erről az jó lenne.



2016. jún. 16. 11:45
 1/2 Dalma1997 válasza:

Igazad van, ennyi idősen a tanulással kell foglalkoznod, nem a munkával.

Munkával abban az esetben kéne foglalkoznod ha nem akarnál visszamenni tanulni érettségizni.

Keress egy olyan középsulit, akár gimnáziumot ahol jól éreznéd magad és igenis tegyél érte hogy menjen az a matek, figyelj oda órán, kérj segítséget az osztáytársaidtól, de mindenféleképpen menj és legalább az érettségit szerezd meg. Hátha időközben arra is rájössz mi érdekel, foglalkoztat téged, és érettségi után tovább is tudsz tanulni az érdekelt ágazatban.

Sok sikert!

2016. jún. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. Köszönöm szépen.
2016. jún. 17. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!