Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van e esélyem bekerülni a...

Van e esélyem bekerülni a Győrben található Révai Miklós Gimnáziumba?

Figyelt kérdés
7. osztályos vagyok és álmom, hogy jövőre bekerülhessek a Révai Gimnáziumba. A humán szakra szeretnék menni. A jegyeim nagyon jók, egyedül a tesi 4 - es, és idén a fizika, de a többi ötös és az elmúlt években is a tesin kívül mindenből ötös voltam. Szerintetek van esélyem?

2016. jún. 16. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztosan :)) Ha nyolcadikban is hasonló jegyeket szerzel. Egyébként a 2 négyes, főleg ezekből a tárgyakból egyáltalán nem számít. Csak egyetlen természettudományos tárgyból legyél 5ös és akkor az fog számítani :D

Ehhez még jó, ha írsz kb. 70-75 körüli/feletti központit, akkor sikerülni fog.


Sok sikert, hajrá jövőre! :)

2016. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Matekból, irodalomból, nyelvtanból, történelemből és egy idegen nyelvből kell ötösnek lenned hetedik év végén, illetve nyolcadik félévben. Ehhez még nyilván kell egy jó felvételi is, nem árt, ha elkezdesz rá gyakorolni már most. Én is ilyenkor kezdtem és ekkor szerelmesedtem bele a Révaiba. Kezdetben azonban elég gyatra felvételiket írtam, a matek össz-vissz 16 pont volt. Viszont rengeteget gyakoroltam rá és már 38-40 pontos matekokat írok, a magyar általában 40 felett szokott lenni. Meglátjuk, hogy élesben mi lesz, ugyanis egy hét múlva itt lesz. Én amúgy a nyelvi előkészítőt jelöltem meg, az tetszett a legjobban. :)

Neked viszont sok szerencsét, remélem, hogy pár év múlva majd ott találkozunk! :)

2017. jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már fél éve ide járok és imádom. Anno még 75 pontos felvételit írtam 🙂 és nagyon örülök, hogy felvettek.
2018. febr. 6. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!