Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha idén nem érek el érettségin...

Ha idén nem érek el érettségin annyi pontot hogy bekerülhessek egy egyetemre és jövőre újra megpróbálnám, akkor újra kellene csinálnom az egész érettségit vagy pedig a mostani eredményhez hozzá lehet adni a később szerzett többletpontokat?

Figyelt kérdés
Például ha elmegyek okj-ra az többletpont, és úgy már lehet hogy meglenne és azt utána hozzá tudnám adni, csak remélem hogy nem kellene újracsinálnom az egészet, ilyesmire gondoltam
2016. jún. 16. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
az érettségid meglesz, ahhoz adhatsz plusz dolgokat meg számolhatod máshogy is, szóval nem kell újracsinálni.
2016. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ:)
2016. jún. 16. 19:57
 3/4 anonim ***** válasza:
de arra számolj, hogy egy olyan okj, ami pontot is ér, az két éves
2016. jún. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy a minimum 280 nincs meg, vagy amit kinéztél szak, ahhoz nem lesz elegendő pontod valószínűleg.

Amennyiben előbbi a helyzet, úgy nem gondolnám, hogy az OKJ lenne a megoldás, tudtommal a minimum pontnak e nélkül kell meglennie. Továbbá, mint az előző válaszoló már említette, az nem megy pikk-pakk, 1 éves képzéssel sem férsz már be a jövő évi felvételi rendszerbe.

Azt pedig már félve említem meg, hogy jövőre már 300 lesz a minimum pont, így az OKJ-vel se lenne meg.


Nem értem, miért nem írnád újra abból az 1-2 felvételi tárgyadból az érettségit, vagy esetleg szereznél nyelvvizsgát.

2016. jún. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!