Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor hogyan működik...

Most akkor hogyan működik hazánkban az egész ösztöndíj rendszer és állami támogatottság? Ki kap és miért? Egyetem, főiskola érdekelne.

Figyelt kérdés

Én kapnék? ha igen, hogyan? Olvastam az interneten, de nem látom át, mert mindig bizonyos osztályokra láttam ilyet, vag erről nincs egy általános összefogó szabály, törvény vagy valami?


Én most vagyok tizedikes(4 éves szakközépben), ez évben olyan 4,01 lehet az átlagom, de semmiképp sem alatta. Tervezek továbbtanulni, és tegyük fel a következő években jobban tanulok, akkor támogatott leszek? Vagy mitől függ ez? Ha tartom a négyes átlagot akkor még az is jó?

Magamat ismerve az érettségim is legalább négyes lesz szerintem, ha nem jobb.


Biztos megtalálható az interneten is sok információ máshol is, de nagyon összevissza találtam csak dolgokat, remélem valaki össze tudná ezt nekem foglalni...


Én kerestem, de nem láttam ilyen kérdést még, bics ha mégis kiírták már, ha valaki tud ilyet, esetleg belinkelheti azt is, köszönöm.


2016. jún. 2. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivan? Tökmindegy hanyas vagy középiskolában, a felsőoktatási ösztöndíjat az ottani tanulmányi eredményed alapján kapod (ami adott intézménytől és szaktól függ, hogy mekkora átlagért mennyi lóvét adnak). Ezen felül még az egyetemi tanév elején pályázhatsz különböző támogatásokra (szintúgy intézmény függő) mint pl. szociális ösztöndíj (ha hátrányos helyzetű vagy) stb...
2016. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2016. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!