Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » (fontos) Felsőoktatási szakkép...

Dalma1997 kérdése:

(fontos) Felsőoktatási szakképzés elvégzése után elegendő a megszerzett crediteim beszámítása ahhoz hogy utána alapképzésre átmehessek? (SZTE-pénzügyés számvitel)

Figyelt kérdés

Tehát

1.Tegyük fell hogy a az SZTE-n(Szegedi Tudományegyetemen) pénzügy és számvitel FNA(felsőoktatási szaképzés, nappali, államilagtámogatott) szakára 300 felvételipont szükséges

2. 40(hátránys helyzet) pontnyi többletpontommal együtt elérem éppencsak a 300 pontot és fel is vesznek a szakra(FNA-pénzügy és számvitel)

3. Itt a 2 év alatt megszerzem a megszerezhető maximális creditet,amit ha továbbmegyek alapképzésre akkor beszámitanak és ezzel rövidül az alapképzés ideje.

-elvileg a Felsőoktatási szakképzés végén elért jeles záróvizsgáért 30 többletpont jár.

4. DE, hogyan jutok el a felsőoktatási szaképzésről az alapképzésig...

-Újra jelentkeznem kell alapképzésre azaz ha átakarok menni alapképzésre felsőoktatási szakképzés után akkor is a feltüntetett alapképzéshez szükséges 460 felvételipontot kell elérnem?

....-mert ha így van akkor 300 pontom volt + az F. ELVÉGZÉSE UTÁN +30 pont 330PONTOM LESZ. DE az alapképzéshez 460 pontomnak kell lennie, tehát nem mehetek át alapkézésre, mert nem elegendő a pontom(amelyet érettségivel, többletpontal, F. után járó pontal szereztem meg)

-vagy egyszerűen aki Felsőoktatási szakképzésre meg, felveszik, elvégzi jelesre, és beszámítattja a crediteit hogy az alapkézés rövidebb ideig tartson az automatikusan bekerül alapképzésre az F. UTÁN?


.,.,.,.,.,vagy mindenféleképpen szükséges azt a 460 pontot elérni ahhoz hogy mehessek F. után egy államilag támogatott nappalis alapkézésre-szintugy pénzügy éés számvitelből?


Nagyon hálás lennék ha valaki tudna válaszolni, mert nagyon sok helyen kerestem erre a választ de csak azt találtam hogy beszámitható a credit, és igy rövidül az alapképzés de hogy automatikusan bekerülünke vagy így is el kell érnünk a 460 pontot (amit tudom hogy midnen évben más)arról nem találtam információt


Előre is köszönöm


(Egy most érettségiző diáklány)



2016. jún. 16. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
sajnos el kell érni, énis ezzel szoptam be, és elherdáltam 2 évet egy okj-s képzésre, mert pont abban az évben szüntették meg a kettő közti akkreditációt, így hiába jutottam be, nem vették át a krediteket. FNA-ról Bsc-re tudtommal az egyetem keretein belül átveszik, viszont ahhoz be kell kerülni Bsc-re majd 2 év múlva
2016. jún. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
El kell érned a 460-at, automatikusan nem vesznek át. Újra kell felvételizni, annyi hogy érdemjegytől függően max. +30 pontot kaphatsz a fokszos papírra. Ha felvesznek akkor utána kérvénnyel a fokszon megszerzett krediteket elfogadják az alapszakon és annyival kevesebb. De a foksz elvégzése nem jelent automatikus felvételt alapszakra, a felvételin csak a pluszpontok miatt vagy előrébb vele, meg ha felvettek akkor a kreditekkel. Szóval ha alapszakra akarsz menni újra kell érettségizned addig 1-2 tárgyból, meg egy nyelvvizsga is +28 középfokúként, vagy +40 felsőfokon.
2016. jún. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ez nagyon gyenge érettségit jelent, ha tényleg államira szeretnél bekerülni muszáj lesz jobbat/emeltet csinálnod.
2016. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors választ!
2016. jún. 17. 20:55
 5/7 anonim válasza:

Szia

Pont most lett más a rendszer.

Felvin nézd meg most mar nem +30 pontot kapsz érte hanem az alapján is számolhatják a pontjaidat. Tegyük fel ha 2-es lesz a záró vizsgád akkor lesz 280 vagy 300 pontod + meg a ra épülő plusz pontok nyelv vizsga és egyebek :)

Nekünk gazdinfo fsznel így van.

Valamint lennie kell egy táblázatnak nálatok is hogy mit fogadnak be. Például nekünk 1 evvel rövidül a bsc.

2016. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is így akarok elvégezni egy közgázos szakot, csak én már egyetemen vagyok, szóval mellette, levelezőn.


A menete a mókának:


1. Elvégzel egy fokszot, ami 4 félév.

2. Jelentkezel alapszakra valamelyik egyetemen, viszont gyanús, hogy 400 pont alatt vagy, így mész önköltségesre, amire könnyű bekerülni.

(Egyébként ne számolgass azzal a 30+ ponttal, értelmetlen, inkább menj önköltségesre, ne szenvedj hiába.)

3. Beiratkozáskor bemész az adott egyetem TO-jára és elmeséled, hogy milyen órákat látogattál, milyen gyakorlaton voltál, hány kreditet szereztél és ők ezt elintézek neked, elvileg amennyit lehet, beszámítanak: így kb. 1,5-2 év alatt el tudod végezni a maradék tantárgyakat az alapszakon.

4. Diplomázol és örülsz, hogy nem 1,7 milkát kellett kicsengetned, hanem csak 7 lepedőt, amit könnyen meg lehet keresni egyetem mellett diákmunkával is.

5. Ennyi.

2019. jún. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az utolsóhoz hozzá tennem hogy ugyan oda menj a szakképzésre ahova bscre is mert csak ott veszik át a tárgyak java részét ha szerencséd van másik egyetem le sem fog szarni. Egy bsc első 2 éve mérföldekkel nehezebb mint egy foszk és minden tárgyat biztosan nem írnak alá.
2020. márc. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!