Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak? Levelező vagy...

Mit csináljak? Levelező vagy nappali?

Figyelt kérdés

23-24 évesen kezdenék egyetemet. Utánanéztem néhány szaknak, amivel szívesen foglalkoznék, fektetnék bele időt, energiát. Kifejezetten levelező képzéseket kerestem, mert nem mondhatom azt senkinek, hogy tartson el, nyilván dolgoznom kell az iskola mellett.


Ezzel nem is lenne gond, de az a szak, ami főként érdekelne, csak nappalin elérhető, levelezőn egyáltalán nem és négy éves.

Nem tudom mit kezdjek vele. Nem ülhetek vissza az iskolapadba, mert akkor miből tartanám el magam, stb?


Ti mit tennétek? Választanátok inkább valami mást, egy levelezős szakot?


2016. jún. 17. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Melyik ez a szak?

Egyébként hiába mondjuk azt, hogy válaszd a nappalit, de ha nem tudod megoldani a megélhetést, akkor ez valójában nem opció.

2016. jún. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval.

Két dolog:

1. Nem tudjuk milyen szakról van szó, még az is lehet, hogy tudnál mellette annyit dolgozni, hogy eltartsd magad.

2. Diákhitel... Nekem is van, bár én olyan szakra járok, amivel biztosan lesz jól kereső állásom és máshogy nem is lehetett volna megoldani (pl munka), de feltételezem azért szeretnél diplomát, hogy egzisztenciálisan is előrébb tudj lépni. Ezek alapján gondolom olyan szakot választottál, amivel lehet is kezdeni vmit.

2016. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Miért, mi a gond a szüleiddel? Mert szerintem egy normális szülőnek nem kérdés, hogy a gyereke tanulása az első... Eddig mit csináltál egyébként? Mert ha eddig is pénzt kerestél,(Mert még nem tudtad, hogy mit akarsz pontosan.) akkor főleg nem kérdés ez egy normális szülőnek... Egyébként is falra mászok, amikor a "tanulni" és a "dolgozni" szót úgy teszik egymás mellé, mintha az két külön dolog lenne. Aki egy egyetemen tanul, főleg, ha normális szakon, az DOLGOZIK. Nem "semmitevő", nem "élősködő", hanem az a DOLGA, hogy tanuljon, és ez egy kicsit is normális szülőnek teljesen egyértelmű, és aki nem így gondolja, hanem úgy, hogy egy gyerek felnevelése 18 év, aztán a szülőnek mindennemű kötelezettsége megszűnik, az ne vállaljon gyereket...
2016. jún. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!