Miből tudok felkészülni?

Figyelt kérdés
Milyen könyveket ajánlotok emelt biológia és emelt kémia érettségire? Jó lenne 80-85% körülire megírni mindkettőt, 1 évem van felkészülni. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2016. jún. 20. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Biológiából a Mozaik évfolyamos könyveit használtam, egyes részeket hozzáolvastam a Berend-féle könyvekből + a szóbelire elolvastam a 130 tétel... című könyvet + összefoglalásul a Nagy Etele-féle jegyzetet.

Kémiából szintén a Mozaik évfolyamos könyveit használtam, de az érettségire való előkészítő kötet még az évfolyamos köteteknél is jobb volt. Használtam továbbá a Villányi-féle előkészítő kötetet, és az utolsó néhány fejezet kivételével végigcsináltam az Ötösöm lesz kémiából példatárat, ott minden feladat A) részének le van vezetve a megoldása (olykor több megoldási lehetőség is).

Kémiából az elvégzendő kísérletekkel kapcsolatban az ELTE szokott 2 alkalmas tanfolyamokat szervezni, ha pesti vagy vagy be tudsz jönni miatta, azt nagyon ajánlom, az összes elvégzendő kísérletet meg lehet ott csinálni.

Ezen kívül a kísérleteket több gimnázium is kidolgozta, az anyagaik megtalálhatók a neten (és régebbi kísérletek videói a Youtube-on is fenn vannak, azokból is vannak, amiket most is kérdeznek).

Vannak még mindkét tárgyhoz különféle példatárak, és az összes korábbi érettségi feladatsor is letölthető a megoldókulcsokkal együtt.

2016. jún. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!