Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem sikerült az érettslgi,...

Ha nem sikerült az érettslgi, tovább tanulhatok még?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz lett az érettségim,és a minimumot sem értem el.Nem vesznek fel sehova és most gondban vagyok.

Azon gondolkodtam ,hogy őszi érettségit megpróbáljam.

Az egyetememhez magyar és biosz kell,ebből érettségiznék újra.Ha azokat jól megírom,vagyis 5ösre,akkor félévtől felvehetnek vagy ,hogy működik ez?

Előre is köszönöm a válaszokat,kérlek segítsetek,minél több információra van sszükségem. Üdv.



2016. jún. 23. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Most februárban jelentkeztél. Jövő februárban valószínűleg újra tudsz felvételizni. (a keresztféléves felvételi valószínűleg nem neked való)
2016. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Jaj. Szerintem ha egy nyamvadt érettségit sem bírsz teljesíteni, akkor teljesen feleslegesen próbálkoznál a felsőoktatással. Fogadjuk el, hogy nem mindenkinek való az egyetem.

Amúgy újraérettségizhetsz, és ugyanúgy beadhatod februárban a jelentkezésed, de jövő szeptemberben kezdhetsz. Persze, ha felvesznek.

2016. jún. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kepes vagyok ra, csak nekem ez uj.

Nem reg koltoztem magyarorszagra es teljesen uj rendszerbe estem.

Tobb evi lemaradosom volt es nem sikerult utolernem magam.

En ugy tudom,hogyha a keresztfelevest megcsinalom es sikerul,akkor folytathatom felevtol,annyi ,hogy fel evet mindig le leszek maradva.

De koszonom a biztato es sok segitokesz valaszt (y)

2016. jún. 23. 16:34
 4/7 anonim ***** válasza:

"En ugy tudom,hogyha a keresztfelevest megcsinalom es sikerul,akkor folytathatom felevtol,annyi ,hogy fel evet mindig le leszek maradva. "


- Rosszul tudod. Vagy hányan írják még le? Még ha fel is vennének valahogy, az első féléves tárgyakat rendszerint nem hirdetik meg a második félévben, márpedig a tárgyak rendszerint egymásra épülnek, vagyis nem csak fél évvel, hanem egy egésszel le lennél maradva. Van keresztféléves felvételi, e a legtöbb szakot nem indítják akkor, inkább mesterszakokat.

2016. jún. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vársz egy évet, addig keresel valami melót. Semmi baj nem lesz belőle.
2016. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2/5-ös:


Az ilyen ''nyamvadtak''mint te,veszik el a kedvét az embernek a tanulástól.

Miért ne lehetne neki való az egyetem,ha ott már azt tanulhatja,ami érdekli?

Akit pl.nem érdekel a történelem,és emiatt mondjuk nem tudja jól megtanulni,attól még lehetne pl.jó színész,mert az érdekli..

Szval nincs összefüggés

2016. szept. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat 2/6
2016. szept. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!