Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes 33 éves férfiként...

Érdemes 33 éves férfiként jogi egyetemre menni levelező képzésen?

Figyelt kérdés
Családom nincs, nem is tervezek.
2016. jún. 24. 23:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Persze hogy érdemes. Ha van rá időd munka mellett, és kedved is hozzá, akkor hajrá!

Ugyan néha mondogatnak ezt-azt, de véleményem szerint jogászra mindig is szükség volt, és szükség lesz.

2016. jún. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ugyan van már egy bölcsész diplomám, de szeretnék tanulni valami olyat is, ami biztosabb jövőt biztosíthat. Nincsenek irreális elvárásaim 500 négyzetméteres házzal, meg hasonlók, csak nem szeretnék rettegni a csekkek miatt. :)
2016. jún. 24. 23:59
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Siman! Anyam is ennyi idosen kezdte el a jogot, miutan vegzett hamar kapott is egy jol fizeto allast.
2016. jún. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem érdemes, és lehetséges is elvégezni, ilyen korban még biztos nem késtél el :) én jogi egyetemen tanulok, és férfiak nők vannak 35-45 év között is, van aki család+munka mellett is tudja csinálni, kitartás és szorgalom és persze érdeklődés a jog iránt, ami szükséges. sok sikert!
2016. jún. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ünneprontó leszek és inkább nem javaslom. Alapjában véve is 5 év a képzés, ebben simán benne van, hogy csúszol (főleg levelezőn még jellemzőbb is, habár a nappalin is szép számmal szoktak maradni kicsit tovább), utána 3 év joggyakorlat utána a szakvizsga. Legjobb esetben is 41 éves leszel mikor eljutsz oda, hogy pályakezdő jogász vagy és 27-28 évesekkel szemben kell munkához jutnod.


Ha nem vagy elégedett a mostani diplomáddal akkor tanulj tovább, abszolút jó ötlet, de a jogász, orvosi és a tanári (szóval az osztatlanok) olyanok, ami az 5-6 éves képzési időn felül még több évnyi gyakorlatot is igényel, hogy tényleges el tudj helyezkedni a szakmán belül teljes értékű jogászként/orvosként/tanárként, ezért szerintem ezeket egy bizonyos kor után annyira nem éri meg. Nem tudsz mellette teljes állásban dolgozni, mert ahhoz azért nehéz a jog, a gyakorlati idő alatt nem fizetnek sokat és még ha nem is akarsz családot 8-10 évet rá kell áldoznod egy szakmára, amiben hátrányban leszel mikor végzel a korod miatt. Jobban jársz egy 3-3,5 éves képzéssel. Ha ez az álmod nem beszéllek le, de azért a szokásos "váltsd valóra az álmaid" mellett ezt is számításban kell venni, hogy ebből nem mostanában lesz rendes fizetésed.

2016. jún. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass arra, aki le akar beszélni! Csak a te életedről van szó! Ha 40 évesen kezdesz az új szakmádban, akkor azzal ugyan számolnod kell, hogy az első állásod talán jóval nehezebben kapod meg (ezért már a tanulmányaid alatt sokkal fontosabb lesz számodra a szakmai kapcsolatok építése), de ha egyszer már elhelyezkedtél, akkor még 20-30 évet dolgozhatsz a kívánt szakmádban.
2016. jún. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem akarok én senkit lebeszélni, egyáltalán nem érdekel, hogy most végül hogyan dönt a kérdező, nem lesz nekem se jobb se rosszabb ha jogot kezd tanulni. De talán nem ártana kicsit gyakorlatiasabban nézni a dolgokat, mint hogy közöd nincs a szakmához de azért annyit tudsz javasolni, hogy építs kapcsolatot és akkor milyen jó lesz majd neked. Szerinted mit csinál sz összes joghallgató? Próbálja kiépíteni a kapcsolatait, akkor ugyanúgy meg van lőve a fiatalokkal szemben. Azért nem a rózsaszín szemüvegen keresztül kellene nézni a dolgokat. Nem lebeszélés, de azért a racionalitás nem ártana, mint hogy a te életed csinálj amit akarsz. Leírtam egy másik véleményt, talán nem árt más szempontból is mérlegelni egy ilyen komolyabb döntést, mint hogy éld az életed és építs kapcsolatot és de csudi jó lesz neked mert a nénikém is pont ebben a korban kezdte el és olyan hamar olyan jó fizetése lett...
2016. jún. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 7-es: 6-os vagyok, van már diplomám, de épp idén jelentkeztem egy olyan másik szakra, amiből szintén csak 5 évet érdemes elvégezni. Tehát nagyon is TUDOM, miről beszélek, hasonló korú vagyok és hasonló helyzetben vagyok, mint a kérdező. NEM csak rózsaszín álomfelhőn keresztül osztogatok tanácsot a partvonalról! Én is átgondoltam az összes lehetséges nehézséget, de az előnyöket is! Nekem megéri - és olyan helyzetben vagyok, hogy jelenleg meg is engedhetem magamnak ezt a "luxust". Azt, hogy a kérdezőnek megéri-e, neki kell eldöntenie.
2016. jún. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Abszolúte nem vettem rossz néven a dolgot, sőt! Ezekbe a dolgokba én magam is belegondoltam. Még ha az ember a 30-as évei elején jár is, már pont nincs abban a korban, hogy megengedhesse magának azt, hogy romantikus elképzelései legyenek, és az oldal is azért van, hogy anonim módon véleményeket kérhessünk, amelyek nem feltétlenül tetszenek, de attól még lehetnek helytállóak, hasznosak. Abszolút mértékben egyetértek azzal, hogy az az 5 év valójában alsó hangon 8, ha minden jól megy. Igen, nézem én is azokat a szakmákat, amiket 3 vagy 3,5 éves képzésben lehet elvégezni. Mindenkinek köszönöm az észrevételeit!
2016. jún. 25. 09:10
 10/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok, azt azért meg kell említeni, hogy a 3 vagy 3.5 éves képzések csak egy alapdiplomával zárulnak. Igaz van mikor el lehet helyezkedni ezzel is, viszont sok munkakör megkívánja a mesterdiploma meglétét, ergo ismét 5 vagy 5.5 évnél tartunk.


Továbbá ne gondolja senki, hogy a 3.5 éves képzéseknél nem kell gyakorlat és tapasztalat a szakmában, ez egy tévhit.

Sok helyen megkövetelik a tapasztalatot. Pályakezdőként általában nehezebb elhelyezkedni gyakorlat hiányában. Ez valamennyi szakmára igaz.

2016. jún. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!