Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az mit érdemes egyetemen /...

Viki000v kérdése:

Mi az mit érdemes egyetemen / főiskolán tanulni manaság?

Figyelt kérdés

16 éves gimnazista vagyok és még nincs elképzelésem a jövővel kapcsolatban pedig már lassan itt az ideje .

ami érdekel :természet ,állak,némt nyelv , média

de ezekből nem tudom még h mi legyek

mit tanuljak



2016. jún. 27. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyelvet.
2016. jún. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
orvos, mérnök,reál szakos tanár, esetleg tolmács egy viszonylag ritka nyelven pl japán, norvég, svéd...
2016. jún. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsősorban mindenképp olyat válassz, ami érdekel. Nagyon fontos, hogy szeresd a választott szakot, különben nyűglődés lesz az életed. Mindig vannak olyan szakok, amik felkapottabbak, amikre nagyobb a kereslet, de csak erre nem érdemes építeni. Általánosan elmondható, hogy a mérnökök könnyen el tudnak helyezkedni, egy orvosi diplomával tárt karokkal várják külföldre, a bölcsészettel pedig nehéz bármit is kezdeni, stb. A médiával én nem igazán kezdenék, csak ha valóban nagyon érdekel, és nem tudod magad máshol elképzelni.

Ha érdekel a természet és az állatok világa, el tudsz indulni a természettudományok felé: orvos, erdészmérnök, kertészmérnök, biológia-fizika-kémiatanár, stb. Számtalan lehetőséget van :)

Javaslom a felvidéki.hu-t, itt még tudod nézni az egyes szakok részletes leírását.

2016. jún. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*Ne haragudj, javítom magam, a gépem azonnal átírja a neki nemtetsző szavakat: felvi.hu a weboldal :)


[link]

2016. jún. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. jún. 29. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!