Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovább, ha...

Minek tanuljak tovább, ha leginkább a humán szakok érdekelnek, abból is a történelem?

Figyelt kérdés

Helló!

Nehéz helyzetben vagyok, 17 éves fiú vagyok, és most év végén egész jó lett a bizonyítványom.


Lett 6 darab négyesem: Német, fizika, tesi, ének, rajz, matek.A többi tantárgyból ötös lettem.


Az a baj, hogy engem érdekel az IT világ, de ahhoz meg kellene a matek, matekból viszont általában 3-4 vagyok, egy gyengébb matektanárnál. Tavaly örültem a hármasnak.


Maga a jogi képzés is érdekelt, de van a családban egy személy, aki ilyen karon végzett (ügyvéddé képezte magát) és most közalkalmazottként dolgozik a belügyminisztériumban.


Érdekel még a kommunikáció, és média szak, de alapból egy csendesebb, visszahúzódó típus vagyok, nem tudnék 2-3 órát beszélgetni pl élő adásban, a vágási/operatőri része pedig nem igazán érdekel.


Leginkább az érdekelne, hogy a humán tantárgyakkal hol lehetne elhelyezkedni, hogy egy stabil, havi nettó 150-200-250 ezer forintot keressek?



2016. jún. 27. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Kommunikáció szak de mondjuk az újság része? Vagy történelem szak ha úgyis érdekel a töri. Esetleg pszichológia? A fizetésed meg nagyban befolyásolja mennyire fogsz érteni a területhez és mennyire tudod érvényesíteni magad, Hiába végeznél infó szakot, ha úgy rugdosnának végig a matek miatt nem lennél elég jó szakember ahhoz hogy stabil munkahelyed legyen.
2016. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem menj nyelvszakra, ha beszélsz valamilyen alap (francia, orosz) és hozzá valamilyen speciálisabb nyelvet (arab vagy skandináv nyelveket) akkor biztos nem lesz gondod a megélhetéssel. És mivel fiú vagy, én mindenképp ajánlanám, hogy végezz el valamilyen fizikai munkás OKJ-t. Ha szeretnél később külföldre menni, ezzel szerintem majd könnyebben kapsz munkát.


Remélem tudtam neked segíteni. Nekem a nyelvekkel vannak terveim, ez érdekel, És a lehetőségeket is ebben látom. Szerintem te is ezen az úton indulj el, mert azzal semmit nem veszítesz, Ha megtanulsz egy nyelvet. 17/l

2016. jún. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1: A neten rengetegen csak "ködlovagképző" szaknak mondják, meg "pihenés a Meki előtt" a történelem /pszichológia szakot, mert nem igazán lehet belőle megélni


2: Nyelvekkel nem igazán szeretnék továbbtanulni, nincs meg bennem az, hogy én 100%-ig betanuljak egy nyelvet.

2016. jún. 27. 18:21
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Én is az utolsó válaszolóval értek egyet.:) Hasonló helyzetben vagyok mint te,a matek nem az erősségem,de töri és angol faktos vagyok. Én jövőre érettségizem és én is nyelvszakra szeretnék menni az ELTE-n. Érdemes olyat választani,amit kevesebben beszélnek és nagy rá a kereslet(pl orosz,kínai,japán,skandináv nyelvek). Itt a törit is tudnád hasznosítani hiszen az adott nyelv történelmét,irodalomját is tanulod. Így lehetnél például tolmács vagy dolgozhatnál helyi külföldi cégeknek. 18L
2016. jún. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ohh bocsi későn láttam,hogy a nyelvek nem érdekelnek. Esetleg idegenvezető? (18L voltam)
2016. jún. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nyelvekből (és kultúrából) csak az angol érdekel, kultúrából pedig az USA.
2016. jún. 27. 18:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
kommunikáció, művelődésszervező, könyvtáros, andragógia meg hasonló szakokkal ne számíts nagy karrierre... mindenki elvégzi, telített a piac... az újságírók színvonala meg egyre alacsonyabb, tele vannak helyesírási hibákkal a cikkek, azonkívül a média elég gusztustalan képet alakított ki magáról azzal, hogy hazugságokat írnak meg, másokat lejáratnak, buta újságírok keverik a szezont a fazonnal és egy kissé tudományos cikket már képtelenek megfogalmazni. Max. helyi napilapoknál vannak lehetőségek, de ott a színvonal meg megint elég alacsony... nem azt mondom, hogy természettudományi vagy műszaki pályára menj, ha nem érdekel, de a törivel sok pénzre ne számíts. A szakmunkás végzettségűek kezdő fizetése magasabb már, mint a tanáruké, mert a multik megfizetik a tudást. Én műszakit végeztem, gyárban dolgozok, rendszeres fizetésemelést és egyéb juttatásokat kapunk. Akiket megfizetnek még a szakmunkásokon kívül, a mérnökök, logisztikusok. Ha ráerősítesz a matekra, nem lesz olyan nehéz. De azt válaszd, amit szívesen csinálsz. De törivel sose keresel 250-et. Kezdő mérnökként 230-300 ezer most nálunk a fizetés, erre jön rá évi 3-15 % emelés. 10 év után van rutin, megbecsülés, nyugodt, rendezett életkörülmények
2016. jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még a logisztikus érdekel, arra a szakra elég egy emelt töri és egy emelt nyelvi érettségi?
2016. jún. 27. 19:55
 9/11 anonim ***** válasza:

A logisztika mesterszak, előbb egy gazdasági alapszakot kell elvégezned pl. gazdm.ment. Be tudsz kerülni töri-nyelv kombóval, de gazdasági szakokon is van matek. Vagy OKJn tudsz logisztikát végezni de azok nem sokat érnek.

Nincs olyan humán szak ami biztosítja a nettó 150-250 ezret, rajtad múlik mivel tudsz elhelyezkedni. A mérnök meg oké hogy jól keres de ilyen matek tudással nem valószínű, hogy el tudod végezni.

2016. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, mérnök szakra nem is akartam menni, ahhoz már elég hülye lennék. Hát akkor nem tudom.. bár a reál dolgok mennének.
2016. jún. 27. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!