Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovább, ha...

Minek tanuljak tovább, ha leginkább a humán szakok érdekelnek, abból is a történelem?

Figyelt kérdés

Helló!

Nehéz helyzetben vagyok, 17 éves fiú vagyok, és most év végén egész jó lett a bizonyítványom.


Lett 6 darab négyesem: Német, fizika, tesi, ének, rajz, matek.A többi tantárgyból ötös lettem.


Az a baj, hogy engem érdekel az IT világ, de ahhoz meg kellene a matek, matekból viszont általában 3-4 vagyok, egy gyengébb matektanárnál. Tavaly örültem a hármasnak.


Maga a jogi képzés is érdekelt, de van a családban egy személy, aki ilyen karon végzett (ügyvéddé képezte magát) és most közalkalmazottként dolgozik a belügyminisztériumban.


Érdekel még a kommunikáció, és média szak, de alapból egy csendesebb, visszahúzódó típus vagyok, nem tudnék 2-3 órát beszélgetni pl élő adásban, a vágási/operatőri része pedig nem igazán érdekel.


Leginkább az érdekelne, hogy a humán tantárgyakkal hol lehetne elhelyezkedni, hogy egy stabil, havi nettó 150-200-250 ezer forintot keressek?



2016. jún. 27. 17:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Engem is csak a humán tárgyak/töri érdekel kb (habár én imádom a nyelveket is), úgyhogy szeptemberben kezdek jogász szakon.:) Mondjuk ahhoz elhivatottság kell, már bekerülni sem könnyű, bent maradni meg még nehezebb lesz. Nekem még a sima történelem szak volt bejelölve ezen kívül. Társadalomtudományokban nem gondolkodsz? Szociológia? Nemzetközi tanulmányok? Ezekhez nagyon jól jön a töri.
2016. jún. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!