Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van az, hogy a felvi.hu-...

Miért van az, hogy a felvi.hu-n és az eduline-n más pontszámok jöttek ki, mikor ugyan azt írtam be mindkét helyre?

Figyelt kérdés

Felvin 430 pontom lenne

Eduline-n meg 450

Szóval azért elég nagy az eltérés szerintem és most nem tudom eldönteni, hogy akkor milyen szakokat is nézegethetek valójában



#pontszámítás #felvi.hu #eduline.hu #eltéréd
2016. jún. 28. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A felvi a hivatalos, de ugye mindkét helyen ugyanarra a szakra a jelentkeztél? Más szakoknál más pontszám fog kijönni - valószínűleg.

Mire jelentkezel milyen eredményekkel?

2016. jún. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az Eduline-nak elég gagyi pontszámítója van, nem megbízható, amit kiír. A Felvi meg a hivatalos. Illetve a pontszámítási szabályok sem bonyolultak annyira, akár ki is lehet kézzel számolni.
2016. jún. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem tavaly rosszul számolta ki a felvi.hu kalkulátor, nem vette figyelembe a szétv versenyt. Szóval én inkább papíron kézzel számolnám ki magam
2016. jún. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. A legbiztosabb az, ha elolvasod a pontszámítást, értelmezed és szépen papíron saját magad kiszámolod. Ha véletlen valamit nem tudsz, a felvin van olyan felület, ahol segítséget tudsz kérni, ha jól emlékszem.

2. A felvi kalkulátora megbízható. Én még nem találkoztam olyannal, hogy rosszul számolt volna, de az előző komment szerint azért előfordulhat.

3. Az Eduline pontszámítója egy kalap fost nem ér, és erre magad is rájönnél, ha átolvasnád a pontszámítás szabályait. Ugyanis nem lehet kiválasztani azt, hogy milyen szakra készülsz, anélkül pedig lehetetlen pontot számolni, mivel a pontszámod erősen függ attól, hogy az adott szakra mik a felvételi tárgyak. Ha alaposan megnézed, nem minden szakra ugyanaz a pontszám jön ki, hisz valahol mondjuk a magyar és a töri érettségid nézik, valahol meg biológia és kémia kell pl., vagy épp a töri és a nyelv stb. Nem is értem hogy van pofájuk ilyen szemetet egy oldalra felrakni.

2016. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a sok segítséget :)

Jövőre az SZTE-programozó matematikus szakot és az ELTE-programozóiját szeretném megjelölni, de nagyon nézegetem a BME-mérnökinfós szakját is.

2016. jún. 28. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!