Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pázmány vagy ELTE kínai szak?

Pázmány vagy ELTE kínai szak?

Figyelt kérdés
ti melyiket ajánlanátok? Nekem szimpatikusabb a Pázmány,de kíváncsi lennék néhány véleményre is :)

2016. jún. 28. 19:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Elte.
2016. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
elte
2016. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
indokolni is tudnátok ? nagyon nem tudom hogy melyik legyen az első helyen tovább tanulásnál :c
2016. jún. 28. 20:05
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

Kínai szak? Egyiket sem. Nem tudom mi a célod a kínai nyelvvel, a nyelvtana könnyű, írni borzasztóan nehéz, viszont már bőven van itt annyi Magyarországon született kínai, aki anyanyelvi szintem beszéli a magyart és a kínait és már régen elfoglalták a tolmács, stb. állásokat. Egyébként egy kínai mindig előnyben lesz egy magyarral szemben, mert ők összetartóak, nem olyanok, mint mi.

Egyébként én az eltére jártam, nem szerettem, nagyon ipari, nem foglalkoznak veled az oktatók, stb., oda túl sok ember jár, ebből a kettőből inkább a pázmányra mennék.

2016. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem azt kérdezte, hogy jó-e a szak vagy sem, hanem hogy melyik egyetemen jobb.
2016. jún. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nem,igazából ilyen szempontra vagyok kíváncsi :)
2016. jún. 28. 20:19
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a te felvetésedre is válaszoltam, az egyében meg vagy elgondolkozol, vagy sem, nekem volt kínai párom évekig, és vele együtt járt egy nagy kínai ismeretségi kör is, na azóta nem értem, hogy miért akar valaki kínai szakra menni, bár ha nagyon jól tudsz mellette angolul, akkor még esetleg lehet értelme is.

Az elte meg iszonyú személytelen hely, de mindig a kisebb szakok ott is a jobbak, mert ott legalább van valamilyen kontaktus az oktatóval, illetve a többi hallgatóval, nálunk még ez sem volt, mert én egy népszerű tömegszakra jártam. Az eltének mondjuk előnye, hogy Budapesten van, meg, hogy jobb a neve, bár ez azért hosszú távon változhat, a pázmány bölcsészkara anno valahol pilis x-en volt, oda sok idő kimászkálni, már ha Pesten laksz.

2016. jún. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
az elte kapcsolati tőkéje is 1000x nagyobb. A diákszervezetek, a konfuciusz intézet, stb. Ezek fontosak.
2016. jún. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
14%

ELTE.

Azert jobb mert sokkal elismertebb, jobb es a kinai szak is nagyon erdekes munka:)

2016. jún. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%
Egyetértek azzal, aki szerint nem érdemes ezt tanulni. Azt itt élők a tolmácsok és aki számít, az tud angolul. Ráadásul nemcsak makogva, mint a magyarok többsége.
2016. jún. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!