Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudok menni politológiára, ha...

Tudok menni politológiára, ha nem jön össze a pszichológia?

Figyelt kérdés

Emelt szintű biológia és emelt szintű töri fakton vagyok és ezekből is érettségizek emelt szinten.

Ha pszichológiára nemvesznek fel, akkor van még esélyem politológiára? Ugyanis felvin nincs ott a választható tárgyak közt.


2016. jún. 29. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
ha bejelölted a politológiát, akkor oda is felvehetnek. ha nem nem.. de a szabadbölcsész után a második legnagyobb mekis szak a politológia
2016. jún. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen. Egyik volt polis ismerősömet az MSZP hívta a pártba (de nem volt MSZP-s ezért nem fogadta el), szóval ha van ismereted, meg rendesen tanulsz és nem csak azért jársz, hogy legyen valamilyen diplomád, akkor ezzel is el lehet helyezkedniY
2016. jún. 29. 08:24
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
ja persze.. ha politikusnak akarsz menni.. oda meg menne a franc.
2016. jún. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Politológián az emelt szintű biológiát nem fogadják el, így azt nem fogják beleszámolni a pontjaidba.
2016. jún. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És akkor mivel tudnám összeszedni arra a kb. 410 pontot?
2016. jún. 29. 13:35
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van minden.


A pszicho diplomával sem olyan hűűde jók a lehetőségek, a politológiával meg pláne nem.

2016. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pszichológusként (természetesen tanulással, minimum 10 év) lehet magánpraxist nyitni és több helyen is rendel egy ismerősöm. Pesten 10-et, vidéken meg 7 ezret kér és napi 4-5 vendéggel elég jól lehet keresni.

Másik ismerősöm akit meg említettem, ő polin tanult és elvileg tudna segíteni, hogy politikus lehessek, (ez a kettő érdekel, a pszichológia és a politika) de ahoz politológiàra esetleg jogra kellene járnom.

Ismerőseimet azért nem akarom megkérdezni, mert még erősen hiányos a tudásom ezzel kapcsolatban.

2016. júl. 1. 12:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Jézusom. Szerinted a politológia = politikus? Politológia szak politikai elemző diplomát. Nem attól leszel "politikus", hogy milyen diplomád van. Több politikus van, akiknek még érettségije sincs, vagy csak szakmája...


A pszichót meg jó hogy felhozod, pont belelátok, és megsúgom, rohadt nagy csalódás fog érni, ha te a magánpraxisra utazol.

Ez így papíron nagyon jól van leríva, van pszichiáter ismerősöm, akik 20ezret kér 20 percért, és naponta vannak nála 6-8-an. Ellenben a pszichiáterek 98%-a soha nem fog a magánpraxisig eljutni.


És ezt azért mondom, hogy szállj le a földre. Sokan iszonyatosan irreális elvárásokkal ugranak neki dolgoknak...

2016. júl. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, ha politológiára megyek akkor ott tud segíteni nekem az ismerősöm, ugyanis jogon és polin vannak ehez hasonló lehetőségek, ő mondta.

Azt is tudom, hogy nehéz eljutni magánpraxisig. Minimum 10 év.

De amúgy eltértünk a kérdéstől. Ugye 400 pontot könnyebb összehozni, mint 435-öt, de duplázásra hajtok a matek miatt és akkor kiesne a biosz, úgy mit számolnának? Vagy hogyan lenne?

2016. júl. 1. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!