Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnök hallgatóként...

Építészmérnök hallgatóként milyen kiadásokra készüljek?

Figyelt kérdés
Jövőre kezdem a BME-n a szakot, érdekelne, hogy a szokásos lakhatási költségek mellett mi az, amivel még számolnom kell. Tanszerek? Milyen értékben lesz szükségem speciális cuccokra? Laptop?

2016. jún. 29. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

laptop és spagettitészta :D


Ha problémáid voltak a matekkal vagy fizikával, akkor ezután is lesznek. Úgy készülj, hogy ismerettség nélkül, egy különtanár kb 5000ft/óra. Persze lehet drágább vagy olcsóbb is, majd rájössz.

A kajával mindig számolj, energiára szükséged lesz!

2016. júl. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lesz egy térkompozíció nevű tárgyad majd, amelyre nekem speciel kellett költenem minden leadáskor átlagosan 2-3 ezret. A leadás 2 hetente lesz, kivéve az elsőt, az 1 hét múlva van.

Ezenkívül van a népi építészet nevezetű tárgy, amelynek a makettleadása csak decemberben lesz, de nekem kb 4-5 ezerbe kerültek az alapanyagok összesen.

Továbbá szinte állandóan szükséged lesz rajzlapokra ( A/3 ) és A/2-re leadásoknál, ceruzákra, jófajta színes ceruzákra majd a félév második felében rajzórán, temperára. Félév elején a gólyahéten, majd lesz egy megrendelő lap, ami körbe fog menni és be kell ikszelni, hogy mikre van szükséged. Ez minden olyan rajzoláshoz szükséges eszközt fog tartalmazni, amelyre a tanulmányaid során szükséged lesz. pl.: párhuzamvonalzó, A/3 és A/2 rajztábla, tuskészlet, skiccpausz, ceruzák stb stb...:D én azt hiszem szinte mindent megrendeltem a lapon lévőkről és kb 30 ezer volt.


Ha van bármilyen kérdésed, akkor nyugodtan írj. Most voltam elsős, szóval tudok mesélni a kezdetekről :D

2016. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 judy19 válasza:
100%

Jó sok pénzbe fog kerülni. Matekkal meg fizikával nem hiszem hogy lesz problémád. Max. a tartószerkezetis meg ábrázoló geometria tárgyakkal, de abból is a legmenőbb korrepetítornál sincs 3000 nél több. ( Főleg ha többen mentek egyszerre). A matek elég gagyi, amiatt ne aggódj. Kapsz első félévben alaptámogatást ( legalábbis nekünk 6 éve még volt) azt mindenképp kérd, használd ki, ha jól emlékszem nekünk valami 80.000 Ft volt. Kérhetsz szociális támogatást is , ami ha sok tesód tanul még, egyszülő nevel... stb stb akkor kb. 20.000 körül van. Kell venned rajzamppát, csőtollat, papírokat, kartonokat,sniccert, ha megtanultál géppel rajzolni akkor meg csomót kell majd nyomtatnod. A térkompozíció sem vészes, nem azt értékelik, hogy minél drágább anyagokból dolgozz, inkább az ötletet...Ne vegyél meg minden hülyeséget, inkább kérdezd meg az idősebbektől mire érdemes kiadni... Sokba inkább szerintem az anyagok kartonok, ragosztók meg a bukott kreditek, és a pót pót zh-k fognak kerülni. Ne vegyél meg semmit sem előre, gólyahéten elmondják miből mi kell. Én a helyedben amúgy csőtollat sem vennék, egyszer sem használtam, vettem fekete Faber Castell tűfilcet, pontosan ugyanolyan jó volt és nem folyik szét. Ha úgy érzed nem állsz olyan jól anyagilag, inkább menjél koliba, elsőben, szerintem nem is hátrány. Tudnak az idősebbek segíteni stb stb stb... Készülj fel rá lelkileg, hogy rohadt nehéz lesz, az első 3 évben nem nagyon lesz szabadidőd de később sem. Sok lesz az igazságtalanság, sokat fognak szívatni, de ha szereted csinálni, megéri. Ha csak azért jöttél ide mert nem volt jobb inkább ajánlok valami mást. Sportolj heti 2 szer legalább, úgy sokkal jobban fogod bírni, mint azok akik nem, EZ TAPASZTALAT. És inkább suli után amikor hazaérsz állj neki a dolgoknak egyből és feküdj le időben... hosszú távon sokkal jobban jársz vele. Pihenj is, hulla fáradtan a teljesítményed nagyon lecsökken!!! ( Főleg amikor még kézzel kell rajzolni, mindent elrontasz és előről elkezdeni egy rajzot nem túl vicces).

KÉRJ SEGÍTSÉGET ha valami nem megy, tanároktól, nekik amúgy kötelező is, mindenkinek van konzultációs ideje, amiben kötelező fogadnia, ne félj tőlük, ők tudnak a legtöbbet segíteni és az ingyen van. Vagy kérj segítséget idősebbektől! ( Jha igen laptopod jó ha van, mert azon kell tervezned.)


HAJRÁÁ!

2016. júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 judy19 válasza:
* a szoctám havonta érkezik, az alaptámogatás pedig csak egyszeri összeg...
2016. júl. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 judy19 válasza:
Ui.: Nekem is nyugodtan írhatsz, :) szívesen segítek mindenben. Én most végeztem.
2016. júl. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!