Debreceni egyetemen jogi felsőfokú szakképzésen most végzettektől érdeklődöm, hogy milyen volt a képzés, mik a vélemények, tapasztalatok, láttok e esélyt az elhelyezkedésre? Gyakorlati része milyen volt?

Figyelt kérdés

2016. jún. 29. 15:49
 1/2 anonim válasza:
37%
Bár nem a Debreceni egyetemre járok , de erre a szakra egy másik intézményben... Semmi értelme szerintem :D A csoporttársaimmal együtt az emelt történelemre készülünk , hogy átjelentkezzünk jogász képzésre. Ugyanazt tanulod mint a jogászok, csak jóval kevesebb idő alatt. Elvárás, vizsga minden ugyanaz
2016. júl. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod :) Érdekelne azért mások véleménye is .

Csak ügyvéd melletti elhelyezkedsében gondolkodtok ? Vagy esetleg hivatalokban / nagyobb cégeknél nem tudtok elehelyezkedni ezzel a képesítéssel ? Nyelvtudás mennyire elvárt ? Akik végeztek van nyelvvizsgátok ? Gondolok itt arra hogy nézegetem az állás ajánlatokat ahol jogi asszisztenseket keresnek és elvárás az angol tudás plusz mellé egy másik nyelv francia vagy egyéb . Elhelyezkedésnél úgy gondolom ez nagy előny és így már azért jóval nagyobb esély van munkát is találni , természetesen tudom hogy nem ezen múlik elsősorban de nagy előny itt is és más szakmánál is . Szóval nem lehet hogy esetleg az is a probléma hogy a végzettség nincs nyelvvizsgához kötve igy sokaknak nincs ? Nem tudom , csak elmélkedem rajta . :) Vmint ha vki elvégzi a jogit és mellette van esetleg másik képesítése is pl. pénzügy és számvitel ( szintén nem diplomás képzésben ) akkor már nagyobb esélye van a kettővel együtt állást találni ? Tudom rengeteget olvasgattam már ilyen kérdéseket és tudom hogy mindenki azt irja nincs értelme a szaknak nem lehet vele elhelyezkedni de csak oda tudok vissza térni hogy az lehet a probléma hogy nincs nyelviseret és nincs plusz képesitése mellé hisz azt én is elismerem hogy önmagában a jogi képzés kevés ,ha nem csak ügyvédi irodában gondolkodik az ember . Válaszokat , tapasztalatokat előre is köszönöm . :)

2016. júl. 22. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!